Tažením nahoru v chatu zapnete mizející zprávy. Nabídnou je Messenger a Instagram

0
Messenger představuje mizející režim
Messenger představuje mizející režim
-
Zdroj: Facebook

Protože se v produktech Facebooku sjednocuje chatovací platforma, nepřekvapí, že InstagramMessenger hlásí novinku, jež se nedávno objevila ve WhatsAppu, dalším produktu od firmy Marka Zuckerberga. Jedná o koncept mizejících zpráv. Většina komunikace platí za rutinní zprávy, jež nepotřebujeme dlouhodobě uchovávat.

V konkrétním chatu tak určíte, aby se odeslané zprávy automaticky mazaly. Na rozdíl od zeleného komunikátoru to ale v případe Instagramu a Messengeru nebude po sedmi dnech, nýbrž poté, co z chatu odejdete. Není jasné, proč se mizející zprávy napříč platformami takto odlišují. V tomto případě se také aktivují jiným způsobem – tažením prstem nahoru po obrazovce. Tažením dolů režim vypnete.

Tip: Messenger se propojil s Instagramem. Symbolizuje to barevné logo

Kvůli možnosti zneužití režim bude dostupný jen u kontaktů, s nimiž jste propojení. Pokud ho aktivuje druhá strana, můžete si vybrat, jestli chcete pokračovat – účast musíte odsouhlasit. Komunikátory vás upozorní, pokud si někdo vyfotí obsah konverzace v době, kdy jsou mizející zprávy aktivní.

Podle Facebooku je funkce nyní dostupná v Messengeru, navíc pouze v USA a několika dalších zemích. Brzy se podívá na Instagram a pak do dalších zemí. Je součástí nového multiplatformního chatu, jenž v Česku zatím vůbec dostupný není. I na Česko ale dle tuzemského zastoupení dojde.

Zdroje: tisková zpráva | Messenger News

Tažením nahoru v chatu zapnete mizející zprávy. Nabídnou je Messenger a Instagram
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (76%) 5 hlasů