Od základu přepsaný Messenger pro iOS nastupuje. Startuje dvakrát rychleji

S tím, jak nabíral funkce, se Messenger stal poněkud přebujelým a zejména na starších zařízeních pomalejším programem. Facebook se pustil do optimalizací a výsledkem je komunikátor o čtvrteční velikosti.

1

Loni v květnu nám Facebook slíbil několik novinek ohledně Messengeru. Jednak měl vyprodukovat klienty pro Windows a macOS, přičemž na druhé jmenované platformě se zatím neukázal. Firma měla vydání zvládnout ještě v průběhu minulého roku. Jednu věc ale časově neukotvil, a sice vydání přepracovaného klienta pro iOS.

Přichází nyní, začátkem března. Distribuce ovšem může trvat týdny, to mějte na paměti. Podle Facebooku se nový klient spouští dvojnásobnou rychlostí a objemově zabírá jen čtvrtinu prostoru ve srovnání s dosavadním klientem. U komunikátoru, který potenciálně spouštíte mnohokrát v průběhu dne, je dobrý výkon důležitý. Smyslem tohoto vydání nebylo nic jiného než produkt pro iOS maximálně zoptimalizovat (a pak jedna další věc). Facebook projektu říká LightSpeed.

Tip: Seznamte se s Messengerem 4. Výrazně vyčistil prostředí, konverzace jsou na prvním místě

Kód aplikace byl zredukován o 84 % z 1,7 milionu na 360 000 řádků. Loni podnik hovořil o zmenšení instalačního souboru ze 70 na asi 30 MB a o spuštění do dvou sekund. O funkce komunikátor přitom nepřišel trvale. Podle Facebooku ale v tuto chvíli některé mohou být nedostupné a do nové verze Messengeru je teprve zpátky doplní. V tom případě počet řádků nevyhnutelně znovu naroste.

Není bohužel jasné, o kterých funkcích je řeč, Facebook žádné nejmenuje. Neurčitě pak uvádí, že položil základy pro budoucí podobu chatu, který bude interoperabilní s WhatsAppem a Instagramem. Messenger si můžete stáhnout z App Storu.

Zdroj: Messenger News

Od základu přepsaný Messenger pro iOS nastupuje. Startuje dvakrát rychleji
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (66.67%) 3 hlasů

1 komentář