Microsoft chystá větší novinky ve Windows 10. Rovnou skáče do vývoje větve „20H1“

Neznamená to ale, že letos vyškrtne podzimní vydání. Jarní vydání pro příští rok testuje v kapacitně omezeném kanále Skip ahead.

13

V nedávno otevřeném aktualizačním kanále Skip ahead se objevilo první sestavení, které nepatří do vývojové větve „19H1“. Překvapivě se však nejedná o první přírůstek do rodiny „19H2“, jak jsme čekali. Rovnou jsme skočili do vývojové větve „20H1“. Něco takového Microsoft udělal poprvé. Pokud vás napadlo, že letos podzimní vydání vynechá a bude Desítky upgradovat už jen jednou do roka, nechte si zajít chuť.

Podzimní vydání bude, testování ale oproti dřívějším časům začne o něco později a až ve Fast ringu. To se stane ve chvíli, kdy bude vydání „19H1“ dostatečně odladěné. Poslední fáze ladění jarního vydání Desítek nastane v kanále Release preview, teoreticky by ovšem mělo dojít i na Slow ring, ačkoli ho Microsoft explicitně nezmiňuje.

Proč již v tuto chvíli začíná vývoj „20H1“, a to rovnou s veřejným testováním? Rozum napovídá, že Redmondští mají ambice provést nějaké větší změny v systému. Na svém blogu potvrzují, že potřebují více času na vývoj, není však nikde uvedeno, o jaké změny se jedná. (Vrátí se do hry panelové prostředí?) Microsoft má takový zvyk, že občas neřekne, s čím mu máte pomoci. Jen samozřejmě na vás, pokud se testování podrobíte.

Windows 10 Insider Preview build 18836 instalace
Windows 10 Insider Preview build 18836

Kromě netradičního kroku k Windows 10 Insider Preview build 18836 takřka není co napsat. Jako první testovací vydání neobsahuje žádné zajímavé novinky – Microsoft aspoň žádné neuvádí. Tero Alhonen si všiml, že je Poznámkový blok vybaven tmavým režimem zobrazení (ovšem díky inverzi barev). Novinka se stěží liší od sestavení z rodiny „19H1“, která zatím vídáme ve Fast ringu. Připomínám, že kanál Skip ahead je v tuto chvíli kapacitně naplněný, takže nové žádosti o vstup nepřijímá.

Microsoft chystá větší novinky ve Windows 10. Rovnou skáče do vývoje větve „20H1“
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (91.25%) 16 hlasů

13 KOMENTÁŘE

  1. Teď po nějaké poslední aktualizaci toho polotovaru zvaného Windows 10 se mi vždy po restartu vrátí celé Start Menu do továrního nastavení. Vzhledem k tomu, že jsem zvyklý tam mít v práci připnutých tak 50 ikon, tak je to celkem k na*rání.
    Nevíte někdo, jak to spravit?

  2. Tak oni dřou jak barvení, poznámkový blok je vybaven, považte, tmavým režimem zobrazení a vy tady řešíte prkotiny typu „po každé aktualizaci zralé na čistou instalaci“? To je nějaký vděk pacholci? 😂 Obdivuji trpělivost všech co tenhle bastard ještě používají a nepřišli zatím o rozum. Fanboys se to samozřejmě netýká, ty zajímá rodokmen vývojových větví a tmavé prostředí Metro, ti s tím nepracuji, mají to na hraní, takže ani netuší o je to za paskvil a jsou v klidu …

  3. Co to je za ujeté obrázky „ninjacat“, liška jedoucí na dinosaurovi s vlajkou v ruce atd.. To je nějaký oficiální art k windows, který produkuje Microsoft? Chápu obrázek nějaké sladkosti v případě Androidu, ale toto…