Microsoft interně zkouší nezávislý testovací program pro aplikace pro Windows 10

Co kdyby bylo množné zapojovat se do testování aplikací jednotlivě a bez ohledu na to, zda používáte Windows 10 Insider Preview?

0
Microsoft Store
Microsoft Store

Aktuálně Microsoft umožňuje testovat vývojové verze Windows 10 a integrované aplikace striktně v jednom balíčku. Osobně spojování větších vylepšení aplikací s hlavními verzemi Windows nepovažuji za žádoucí (aplikace mohou být vylepšovány kontinuálně a je pak škoda, pokud je nějaká dobrá funkce uměla omezena jen na nové vydání Desítek), marketingové důvody ovšem chápu.

Změnit by se ale mohl způsob testování aplikací. Mehedi Hassan zjistil, že Microsoft experimentuje s novým modelem, kde se vy dobrovolně zapojíte do testování jednotlivých aplikací. Jedná se o samostatný program, jenž je zřejmě nezávislý na programu Windows Insider. Aktuálně Redmondští nový model zkouší mj. s aplikacemi Windows Kamera, Microsoft Fotografie, Centrum Feedback, Budíky a hodiny a Microsoft Tipy.

Kdyby byl tento model testování aplikací schválen, mohlo by se k rozpracovaným verzím aplikací dostat více lidí. Ne každý je ochotný kvůli tomu provozovat mnohdy (z podstaty) nestabilní Windows 10 Insider Preview. Potenciálně by si tak Microsoft mohl zajistit více zpětné vazby, jež ovlivní vývoj aplikací do budoucna. Uvidíme, ale krok by to byl logický.

Skype pro Android je také nezávisle testovanou aplikací. Samozřejmě, že Android Microsoftu nepatří, ale…
Skype Preview pro Android je také nezávisle testovanou aplikací. Samozřejmě, že Android Microsoftu nepatří, ale…

Navíc by nebylo třeba používat testovací vydání paušálně, ale jen u vybraných aplikací. Microsoft takto nabízí samostatně např. testovací vydání Office v rámci vlastního programu Office Insider. Na Androidu je možné testovat nehotové aplikace. Zde Microsoft nabízí např. Skype Preview.

Dodávám, že by takto ale stejně nemohl být testován např. Edge. Microsoft potvrdil, že je tento prohlížeč svázaný s operačním systémem, tudíž ho ani nelze aktualizovat přes Store.

Ohodnoťte tento článek!