Microsoft k počítačům s Windows 10 v1607 vyslal další aktualizaci. Opravuje dvě chyby

S minulou kumulativní aktualizací docházelo k určitým potížím, které Microsoft zhruba týden poté řeší.

6
Probíhá instalace nové verze Windows 10
Probíhá instalace nové verze Windows 10 (Ilustrační foto)

V pondělí večer, tedy necelý týden po záplatovacím úterý Microsoft uvolnil neplánovaně další kumulativní aktualizaci pro Windows 10 v1607. To tedy naznačuje, že ne všechno šlo podle plánu a bylo potřeba ještě něco opravit. Napovědět by nám mohlo, co takhle narychlo Redmondští potřebovali opravit. Připomínám, že před měsícem pravidelnou dávku záplat a dalších oprav nevydali, ale neměli ani potřebu aktualizace uvolnit později. Vše se přesunulo až na březnové záplatovací úterý.

Včera večer každopádně vyšla aktualizace KB4015438, jež číslo sestavení zdvihla na 14393.969. Co konkrétně řeší? Jedná se o dva problémy. Jednak Microsoft opravil chybu způsobující padání přehrávačů používajících knihovny Microsoft MPEG-2. Další chyba byla spojena s technologií Switch Embedded Teaming, na ni jste tudíž doma nejspíš nenarazili – využívá se v serverovém prostředí.

Další kumulativní aktualizace. Ještě je počítáte?
Další kumulativní aktualizace. Ještě je počítáte?

Obě opravené chyby patřily ke známým problémům s předešlou kumulativní aktualizací (KB4013429). Ve většině případů tak již není nutné s instalací spěchat, pokud vás vyloženě netrápí jedna z uvedených potíží.

Ohodnoťte tento článek!

6 KOMENTÁŘE

 1. Kurňa 🙂 Máte čas na těch PC s Windows 10 taky někdy i pracovat nebo furt jenom zaplatujete, nasledně řešíte problémy – celý týden – až pak vyjde zase nějaká záplata, která odstraní jeden problém a tři další vytvoří 😀 Podle toho jak tady čtu tu nekonečnou záplatovací story páně Urbana mi to ani jinak nepřijde 😀

  • 99.9 % se tyto záplaty přímo netýkají. Nevzpomínám si, kdy jsem čekal na nějakou konkrétní záplatu. Nedělám si iluze, že kdyby se takto podobně popisovaly všechny opravy, které uvolňují konkurenční OS, tak to bude stejné, nebo ještě horší.
   Windows jsou nejrozšířenější desktopový OS, tak se o nich nejvíc mluví,

   • Však ony se normálně popisují, horší to určitě není a že by jedna záplata řešila týden starý průser v jiné záplatě, to je možné akorát u Windows 10. Akorát tady se o tom samozřejmě nedočteš, tady znají akorát právě Windows 10 a někteří ještě android, ti zase ale neví že to není desktopovy systém, nemají na to IQ, proto se nepočítají. Takovou frekvenci průserů a záplat jsem u žádných jiných Windows neviděl. Ale jsem jich zažil 😀

    • Android sice neni desktopovy system, ale prave proto, ze je mobilni, je to mnohem horsi situace. Lide v nem maji casto velkou spoustu citlivych veci. Mobily maji navic kamery, mikrofony a senzory, vcetne snimani polohy. Takze kdyz nekdo hackne mobil, potencial pro velkou skodu, at uz materialni nebo osobni, je mnohem vetsi. A s tim, jak brutalne je Android deravy, se nekterym lidem vazne divim, ze ho pouzivaji treba na pracovni veci.

   • Vidíte a mě zrovna se ten mpeg2 týká, nevím jestli jsem 0,01% ale podle toho co jsem potkal když jsem hledal proč mi MS něco rozbil si nemyslím, že by to bylo tak marginální. A to není jediný problém způsobený KB4013429, nicméně ty další se mě buď přímo netýkaly a nebo jsem si toho jen zatím nevšiml. Naštěstí s Pro verzí to můžu odinstalovat a nevrátí se mi to obratem zpět, protože můj win update nesmí aktualizovat než mu to dovolím (což win 7/8 uměli na všech verzích i bez šáhnutí do registrů/gpedit). Bohužel MS prasí updaty a navíc všechny Home edice nutí, i když je teda teď docela čerstvě nějaký nástroj na zamezení instalování konkrétní aktualizace.