Šeptanda: Microsoft chystá konkurenci pro iPad. Vrátí se levný Surface?

0
Microsoft Surface Book

Zdroje blízké listu Bloomberg tvrdí, že Microsoft v druhé polovině roku uvede nový tablet. Bude mít 10palcovou úhlopříčku a cenu začínající na 400 dolarech, čímž by měl konkurovat iPad (2018). Pořád ale půjde o plnohodnotný počítač s Windows 10 Pro.

Podle Bloombergu bude zařízení dostupné s 64- a 128GB úložištěm, až desetihodinovou výdrží, volitelným LTE modemem a vůbec poprvé v řadě Surface i konektorem USB-C. Jako předchozí tablety nabídne stojánek a také možnost připojení klávesnice a ovládání pomocí stylusu, tyto periferie prý ale budou levnější než dřív.

Microsoft se o „levný tablet“ pokoušel naposledy před třemi lety, kdy uvedl Surface 3 s 10,8″ displejem a procesorem Intel Atom. Jestli se novinka bude jmenovat Surface 4 nebo půjde o novou modelovou řadu s procesory od ARMu, zatím není jasné.

Co ovšem jasné je – zájem o tablety stále klesá. Trh dle IDC padá již 14 čtvrtletí po sobě. V prvním kvartálu 2018 přišlo do obchodů 31,7 milionu tabletů, o téměř 12 % méně než před rokem. Jedničkou zůstává Apple, který prodává téměř dvakrát tolik zařízení co tržní dvojka Samsung.

Šeptanda: Microsoft chystá konkurenci pro iPad. Vrátí se levný Surface?
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas