Microsoft na levné VR brýle pro Windows 10 dostane Steam, Minecraft i nové Halo

1
Acer Windows Mixed Reality HMD

Je to rok, co Microsoft oznámil vznik platformy Windows Mixed Reality (WMR). Výrobcům dal do rukou potřebný software a hardwarové specifikace, díky čemuž by každý mohl vytvořit svou vlastní podobu VR brýlí, jež by zároveň byly mezi sebou kompatibilní. A oproti konkurenčním řešením v podobě Oculusu Rift nebo HTC Vive budou i levnější. Ceny začnou na 300 dolarech.

Microsoft má na své straně největší výrobce počítačů. K HP, Lenovu a Aceru se tento týden přidává také Dell, jenž do Berlína na veletrh IFA přiveze brýle Visor. Nabídnou LCD panely o rozlišení 1440 × 1440 px a budou stát 350 dolarů. Dvojice ovladačů bude za další stovku.

Bližší informace k hardwaru a dostupnosti Windows Mixed Reality chce Microsoft prozradit až na Ifě, která startuje v pátek. Potvrdil už ovšem druhou důležitou součást – obsah.

Windows Mixed Reality v podání brýlí od HP, Lenova, Aceru a Dellu
Windows Mixed Reality v podání brýlí od HP, Lenova, Aceru a Dellu

Platforma WMR bude kompatibilní se Steamem, takže všechny VR tituly optimalizované pro Oculus Rift a HTC Vive poběží také na chystaných brýlích od HP, Lenova, Aceru a Dellu. Zveřejněné video ukazuje, že na nových brýlích poběží například hit Superhot nebo Minecraft. Microsoft navíc slíbil, že pro WMR připraví i pokračování ságy Halo.

Tip:

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář