Microsoft prý omezuje vývoj některých aplikací pro Desítky, posiluje tým kolem Edge

Ven prosakují informace o tom, že se mění zaměření firmy. Chce se více orientovat na firmy, snižuje snahu o vývoj některých integrovaných aplikací ve Windows 10. Zato posiluje vývoj Edge.

3
Areál společnosti (foto: Microsoft)
Areál společnosti (foto: Microsoft)

Brad Sams díky svým interním zdrojům zjistil, že v souvislosti s nedávnou reorganizací Microsoftu se změnily priority v souvislosti s vývojem aplikací pro Windows 10. Microsoft stahuje vývojáře a vývojářky některých integrovaných aplikací, tudíž můžeme očekávat zpomalení vývoje. Bohužel nevíme, jakých aplikací se to týká konkrétně, snad až na Počasí.

Je pravda, že na těchto aplikacích už není moc co zlepšovat. Naopak by pořádně vylepšit potřebovaly jiné zásadní aplikace jako Pošta a Kalendář. Jak se změny dotknout těchto aplikací, jež by měly mít v Microsoftu vyšší prioritu, ale nevíme. Doufám, že se firma ještě v oblasti kritických základních nástrojů pokusí napravit si reputaci.

Orientace na potřeby podniků

Jako cynik bych podotkl, že až např. na Fotky se za rok vývoje v aplikacích pro Desítky zpravidla mnoho nového neudálo. Firma nicméně lidem, jež stáhla z vývoje aplikací, nabídla možnost pracovat na Edgi. Kromě nich zřejmě vyslala do tohoto týmu ještě další posily. Konkrétně by mělo jít o ty, kdo měli pracovat na nových funkcích pro Redstone 5, které ale byly nedávno zrušeny.

Pokud se vám zdálo, že se Edge rozvíjí správným směrem, ale pomalu, mohlo by se to konečně změnit. Celkově se pak mění strategie firmy. „Nečekaně“ více zaměří na funkce důležité pro podniky. Právě podniky potřebují klasické počítače a jsou ochotné platit za licence Windows. Spotřebitelský trh více orientuje na smartphony, kde Microsoft vlastní platformu nemá, takže se podobné rozhodnutí dalo čekat.

Není to nutně špatně, pro spotřebitele a spotřebitelky se toho tolik nového ve Windows 10 už vymyslet nedá a na posledních vydáních Desítek je to podle mě také vidět. Změny ve vývojových týmech Microsoft veřejně nepřizná, časem bychom to však měli poznat na produktech.

Microsoft prý omezuje vývoj některých aplikací pro Desítky, posiluje tým kolem Edge
Ohodnoťte tento článek!
2.8 (56%) 5 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Když tak usilovně pracují na prohlížeči, tak to by brzy mohl mít v PlayStoru lokalizaci pro Českou republiku. Nebo se to týká skutečně jen vývoje pro Windows 10? Také bych byl radši, kdyby zlepšili vestavěného emailového klienta. Mezi Outlookem v sadě Office (profi nástroj) a tím, který je součástí Windows (nedostačující), je takový rozdíl, že by to chtělo nějaký mezičlánek 🙂