Microsoft přestává v Rusku prodávat své produkty a služby

5
Microsoft
Microsoft
-
Zdroj: Jan Vaca

Stejně jako mnoho jiných západních firem se také Microsoft přidává k sankcím proti Rusku. Společnost dnes pozastavila veškerý prodej produktů i služeb v této zemi.

Microsoft ve zprávě uvedl: „Stejně jako zbytek světa jsme zděšeni, rozzlobeni a zarmouceni záběry a zprávami z války na Ukrajině a odsuzujeme tuto neoprávněnou, nevyprovokovanou a nezákonnou invazi Ruska. Jsme přesvědčeni, že nejúčinněji pomůžeme Ukrajině, když podnikneme konkrétní kroky v koordinaci s rozhodnutími těchto vlád, a budeme podnikat další kroky, jak se bude situace dále vyvíjet.“

Microsoft pomáhá Ukrajině také s obranou proti kybernetickým útokům, jež pochází převážně z ruské strany. V Rusku již také skončily firmy jako Oracle či SAP.

Tip: Microsoft ubránil největší DDoS v historii. Někdo zaútočil na Azure rychlostí 3,47 Tb/s

„Od začátku války jsme zasáhli proti ruským pozičním, destruktivním nebo rušivým opatřením proti více než 20 ukrajinským vládním organizacím, organizacím IT a organizacím finančního sektoru. Zasahovali jsme také proti kybernetickým útokům zaměřeným na několik dalších civilních míst.“

zdroj: Microsoft

Microsoft přestává v Rusku prodávat své produkty a služby
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

5 KOMENTÁŘE

  1. Měli by vydat aktualizaci Windows, co by Rusům ukázala skutečné zprávy, ne tu jejich propagandu. Okno se zprávami přes celou plochu, co by ukázala, že jim umírají tisíce záklaďáků, že je pálí v mobilních krematoriích, že ostřelují jadernou elektrárnu, že se Putin s Lavrovem zbláznili.a že Ukrajina je svobodný stát, který nepotřebuje „denacifikovat“.

    • No teraz neviem, kto je tu viac ovladany propagandou, ci ty alebo rus. Vo vojne sa zomiera a kazda strana klame o stratach, tie mobilne kreamatoria uz bolo potvrdene, ze sa jednalo o niekolko rokov stare video z uplne inej krajiny a jadrovu elektrarnu nikto neostreloval, to len v nejakom sklade (ci co to bolo) vznikla nejaka potycka. Tiez by som rad vedel na zaklade coho pokladas Putina a Lavrova za blaznov. A to, ze na novinkach, idnes alebo odkial zbieras informacie nepisu o ukrajinskych nacistoch, tak to neznamena, ze tam nie su. Je ich tam vela a na dost nebezpecnych poziciach.

      • Chceš tu snad obhajovat Putinovu zvrhlou denacifikaci Ukrajiny? Opravdu souhlasíš se střílením neřízených raket do oblastí obydlených civilisty? Rozbořené domy, miliardové škody a tisíce mrtvých jen kvůli neukojené touze chřadnoucího diktátora zapsat se do historie. Fakt se běž léčit nebo se rovnou nahlas na policejní stanici z porušování § 405 TZ o „Popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia“.