Microsoft reaguje. W10 build 14926 neobnoví odebrané aplikace a usnadňuje zadávání PINu

0

Byly to celé dva týdny, co Microsoft vydal poslední sestavení pro Fast ring. Prodleva byla způsobena tím, že upgradoval některé vývojářské nástroje, včetně monitorovacího systému pro nová sestavení. Je ale hotovo, a tak rovnou následuje Windows 10 Insider Preview Build 14926. Jedno upozornění máme pro ty, kdo se účastní testování ve Fast ringu. Ode dneška budou starší sestavení hlásit, že jejich platnost vypršela.

Od 1. října se počítače s postiženými verzemi systému budou automaticky restartovat každé tři hodiny. Což se vás nedotkne, protože pravidelně instalujete nové verze a nemá cenu zůstávat na dva měsíce starém sestavení, že? Od 15. října přestanou instalace starých testovacích verzí Windows úplně startovat, tak raději pozor na to! Zkontrolujte si, že jste upgradovali na sestavení 14926, jehož platnost vyprší až 1. května 2017. Aspoň pokud jste ve Fast ringu.

Co je v sestavení 14926 nového?

Můžeme se radovat, Microsoft reaguje na problémy, na které poukazujeme. Každý druhý si stěžoval na to, že se při upgradu ze starší verze Desítek na novější obnoví některé předinstalované aplikace. Což nedává smysl a obtěžuje to. Dobrá zpráva zní, že už by se to dít nemělo. Instalační program si ověří, co jste odebrali, a těmto aplikacím se vyhnete a znovu je nenainstaluje. Bezva.

Dále jsme byli poněkud zoufalí z toho, že než zadáme PIN pro přihlášení k systému, musíme zapnout numerický blok na klávesnici. Nabídli jsme vám postup vedoucí k řešení, ale podle některých ohlasů nefunguje trvale. Druhá dobrá zpráva zní, že nezávisle na tom, zda je numerický blok na klávesnici zapnutý či nikoli, bude Windows na zadávání čísel reagovat. Bezva.

Sestavení 14926 je k dispozici

Edgi můžete využít Cortanu k tomu, abyste se stránkou později pracovali. Asistentka na ni upomene. Sami to dost možná znáte – chcete se k webu vrátit později, a tak zůstane skoro navěky otevřený v prohlížeči. Ještě by to tedy chtělo Cortanu v Česku. Edge dále dostal do vínku exportování oblíbených položek do souboru HTML. K testování jsou k dispozici dva nové doplňky, a sice TamperMonkey pro správu uživatelských skriptů a Microsoft Personal Shopping Assistant.

Sekce s nastavením Wi-Fi je v rekonstrukci, ovšem jen na mobilech. Cílem je, aby vypadala a byly na ní stejné prvky jako na počítačích. Práce ještě nebyly úplně dokončeny, proto v ní naleznete odkaz vedoucí do původní sekce, kdybyste v nové nějakou funkci nemohli najít. Microsoft v roce 2016 do svého systému pro telefony dále přidal funkci WPS, která sice člověku ušetří práci se zadávání složitého hesla k síti, zato je zneužitelná, takže byste ji v routeru ideálně měli úplně vypnout.

Dlouhé seznamy oprav a známých problémů případně naleznete v Centru Feedback, případně samostatně na Windows Experience Blogu.

Zdroj: Windows Experience Blog

Microsoft reaguje. W10 build 14926 neobnoví odebrané aplikace a usnadňuje zadávání PINu

Ohodnoťte tento článek!