Nejdražší počítač Microsoftu má nástupce. Tohle je Surface Hub 2

0
Microsoft Surface Hub 2
Microsoft Surface Hub 2

Jsou to bezmála tři roky, co Redmondští představili obří all-in-one s názvem Surface Hub. Nejde o běžný počítač, který byste měli doma na stole. Ambicí bylo vytvořit špičkovou interaktivní tabuli vhodnou do kanceláří nebo zasedaček. Tomu odpovídala i cena, která se v závislosti na výbavě mohla vyšplhat v přepočtu k 600 000 Kč.

Dnes Microsoft představil nástupce v názvem Surface Hub 2. Moc toho o něm nevíme, protože do prodeje zamíří až příští rok. Neznáme tak přesný hardware ani cenu. Některé změny jsou ale patrné na první pohled.

Surface Hub 2 bude dostupný na stojanu, který dovolí obrazovku otáčet na výšku. Zmenšila se úhlopříčka, předchozí Hub by dostupný v 55″ a 84″ verzi. Novinka bude v 50,5″. Zato má místo poměru stran 16:9 méně nudlovitých 3:2, který Microsoft využívá i u ostatních počítačů řady Surface. Rozlišení je 4K+, zřejmě tedy 4500 × 3000 px jako u Surface Studia.

Novinka také dostane velmi tenké rámečky, takže panely půjde „přilepit“ k sobě a roztáhnout plochu až na čtyři Huby. Součástí jsou i citlivé mikrofony, reproduktory a 4K kamery. Systémem je pochopitelně Windows 10, na kterém poběží podnikové aplikace z balíčků Office 365, Whiteboard, Teams atd.

Oproti první verzi se do jednoho prostředí bude moci najednou připojit více uživatelů, takže uvidí všechny dokumenty a jiné soubory. Proč tohle Microsoft řeší na úrovni počítače, nikoliv sdílení přes OneDrive, je ovšem záhadou.

d

Nejdražší počítač Microsoftu má nástupce. Tohle je Surface Hub 2
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlasů