Tajemství dvou nových Xboxů odhaleno. Co Microsoft chystá?

0
Ovladač pro konzoli Xbox 360 (Ilustrační foto)
Ovladač pro konzoli Xbox 360

Microsoft na E3 prozradil, že už pracuje „na nových Xboxech“ a připravuje i službu pro streamování her. Brad Sams z magazínu Thurrott.com u svých zdrojů zjišťoval podrobnosti.

Množné číslo bylo na místě, protože firma skutečně připravuje dvě herní konzole. Jedna klasická coby nástupce Xboxu One. Druhá označená jako Cloud bude jen jednodušším přehrávačem, přes který se budou spouštět streamované tituly. Obě zařízení se prý vyvíjejí pod kódovým označením Scarlett a na trh přijdou v roce 2020. Na obou poběží stejné hry.

TIP: Novou Forzu, Halo a další pecky budete moci hrát za 149 Kč měsíčně

Jejich technické parametry neznáme. Víme je, že se logicky budou lišit cenově. Cloudová verze bude obsahovat slabší hardware, takže bude levnější. Microsoft ale údajně vymyslel nový typ streamování, který přenese větší zátěž na lokální zařízení (tedy Scarlett Cloud), aby zkrátil odezvu při komunikaci se serverem.

U PlayStation Now či GeForce Now se lokálně přehrává video zasílané ze vzdálených serverů (kde hry fakticky běží) a zpracovávají ovládací povely (které se posílají zpět na server). Samsovy zdroje tvrdí, že u Microsoftu se na konzoli bude počítat ještě detekce kolizí. Tedy algoritmy, které ve hrách simulují reálnou fyziku, když mezi sebou různé objekty interagují. V cloudových superpočítačích se pak obě části hry slepí v jednu.

Dalšího urychlení by se hráči měli dočkat v multiplayeru v případě, že dedikované servery běží v cloudu Microsoft Azure. Tím se zaručí, že v cloudu běžící výpočty i online hra budou propojeny nejrychlejší možnou cestou.

Tajemství dvou nových Xboxů odhaleno. Co Microsoft chystá?
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (72.94%) 17 hlasů