Microsoft zamával vlajkou. Windows 10 v1607 v organizacích dostal zelenou

1
Tip: Informace o tom, jaké verze Windows jsou dostupné v rámci jakého aktualizačního kanálu, případně obráceně, sledujte na webu Microsoftu.

Opět nastal den, kdy Microsoft oznámil, že je další verze Windows připravena vstoupit na počítače zapojené do aktualizačního kanálu Current Branch for Business. Tento kanál je zaměřený na podniky a profesionály, kteří žádají stabilitu. Hlavní verze Windows do něj proto přichází se zpožděním v době, kdy jsou odladěné. Což myslím o Windows 10 v1607 dnes říct můžeme.

Příklad. První velká aktualizace následující po úplně prvním vydání, jež se nazývala Windows 10 v1511, byla pro širokou veřejnost dostupná od zhruba poloviny listopadu 2015. (Aktualizační kanál, kam všechny novinky proudí hned je pojmenovaný jako Current Branch.) Do aktualizačního kanálu Current Branch for Business pak Windows 10 v1511 přišel až v dubnu 2016, tedy po skoro přesně pěti měsících.

Možnost odložit upgrady na hlavní vydání je přítomná ve Windows 10 Pro a vyšších edicích. Nebylo přesně určeno, jak dlouho budou upgrady odkládány. Microsoft stabilitu systému vyhodnocuje a přepínač propouštějící novou verzi Windows co kanálu CBB přepíná podle potřeby v časovém rozmezí 4–8 měsíců. V rámci CBB je zajištěna podpora po 18 měsíců každé hlavní verze. Možná si pamatujete, že minule jsem uváděl 12 měsíců.

Ve Windows 10 Pro a vyšších edicích lze snadno aktivovat odkládání upgradů
Ve Windows 10 Pro a vyšších edicích lze snadno aktivovat odkládání upgradů

Buď jak buď, Microsoft organizacím (i jednotlivcům) vyslal signál, že je Windows 10 v1607 připravený nastoupit na místo svého předchůdce všude tam, kde je vyžadována stabilita. Kdo chce, může zahájit upgrade.

Zdroj: Windows for IT Pros via On MSFT

Microsoft zamával vlajkou. Windows 10 v1607 v organizacích dostal zelenou

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář