Zrcadlení aplikací z Androidu na počítači. To je budoucí funkce Vašeho telefonu

Váš telefon ve Windows 10 v1809 přináší první možnosti propojení počítače a telefonu. A Microsoft už plánuje další velkou funkci.

1
Microsoft na konferenci Build 2018 předvedl, jak nám umožní plynule přecházet mezi zařízeními (foto: Microsoft)
Microsoft na konferenci Build 2018 předvedl, jak nám umožní plynule přecházet mezi zařízeními (foto: Microsoft)

Tentokrát Microsoft uspořádal akci, ze které se rozhodl nenabídnout přímý internetový přenos. O počítačích Surface jsme předem věděli, ale pár překvapení firma zvládla uhlídat. Pro mnohé to byla velká sluchátka Surface Headphones. Dne 2. října dále oznámil, že pracuje na nové softwarové funkci, jak prozradil magazín The Verge.

Microsoft nám hodlá nabídnout zrcadlení obrazu ze zařízení s Androidem na počítačích s Windows 10. Specificky mluví o aplikacích, které dokonce budeme moct i ovládat. Čerstvě vydaný Windows 10 verze 1809 ostatně poprvé oficiálně přináší aplikaci Váš telefon, kde Microsoft po letech slibů začíná realizovat mnohokrát skloňované propojení počítače a smartphonu.

První verze není zrovna světoborná – ze slíbených funkcí jsme dosud dostali dvě a ani jedna nepracuje ideálně. Aplikace zobrazuje fotky z telefonu, ale jen posledních 25 snímků. Dále umožňuje číst a posílat SMS z počítače, prozatím je ale aktualizace zpráv tak pomalá, až je v praxi nepoužitelná. Reálně bude Váš telefon zajímavý zřejmě až za několik dalších měsíců vývoje. V květnu nám Microsoft navíc přislíbil, že aplikace bude rovněž umět zobrazovat oznámení z telefonu.

Váš telefon můžeme brát jako důkaz, že to Redmondští s propojením zařízení (konečně) myslí vážně. Pokud se časem dopracují k zrcadlení obrazovky, těžko bude někdo protestovat. Naopak, kromě SMS pak budeme moct klidně odpovídat na zprávy na Instagramu, Snapchatu nebo v jakémkoli jiném komunikátoru. Celkově kvůli interakci s jakoukoli aplikací nebudeme muset zvedat telefon, když budeme pracovat na počítači. Otázkou zůstává, kdy se funkce dočkáme. Brzo to nejspíš nebude.

Zrcadlení aplikací z Androidu na počítači. To je budoucí funkce Vašeho telefonu
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88.57%) 7 hlasů

1 komentář

  1. Jak to jen ten Mrkvosoft dela, ze bude mit (jednoho dne) a mozna i funkcni SW, ktery na Androidech existuje uz davno..bud jako SW tretich stran a nebo primo od vyrobcu telefonu. Viz treba Samsung SideSync…ktery klidne zrcadli i hrani her 🙂