Mobilní svátek neproběhne. Pořadatelé zrušili MWC 2020 kvůli koronaviru

0
telefon sms
Ilustrační foto (autor: niekverlaan / Pixabay)

Asociace GSMA před pár hodinami potvrdila, co viselo ve vzduchu celý týden. Letošní ročník akce Mobile World Congress neproběhne kvůli obavám ze šíření koronaviru. Španělská média tvrdila, že k definitivnímu verdiktu má dojít až v pátek, nakonec se ale pořadatelé dohodli již ve středu.

Neměli ani na výběr, protože účast postupně odhlašovaly skoro všechny největší firmy z řad operátorů, výrobců síťových technologií i mobilů. GSMA přitom od začátku počítala, že kongres proběhne, byť s přísnými bezpečnostními opatřeními. Šéf asociace John Hoffman vyjádřil lítost nad lidmi, které současná epidemie zasáhla, a věří, že příští ročník proběhne za příznivějších okolností.

Je to vůbec poprvé, co MWC nebude konat. V Barceloně se scházejí mobilní špičky již od roku 2006. Historie akce ale sahá až do roku 1987, kdy v Bruselu proběhla konference Pan Europe Digital Cellular Radio. Od roku 1990 měla putovní charakter a přejmenovala se na GSM World Congress.

Loni se v katalánské metropoli sešlo 109 000 návštěvníků ze 198 zemí světa. Na ploše 120 000 m² bylo 2400 vystavovatelů a přes 3600 zástupců médií a analytických agentur.

Místo MWC spoustu menších akcí

Pro běžné spotřebitele je zrušení MWC pouhou formalitou. Produkty, služby a technologie, které si měly odbýt premiéru na kongresu, se zkrátka oznámí zvlášť. Kupříkladu Sony již dopředu ohlásilo, že na MWC nepojede a že nové Xperie představí na svém youtubovém kanálu 24. února (ten den mělo MWC odstartovat).

Řada firem už svá trumfová esa vytahuje na samostatných akcích. Samsung odhalil řadu Galaxy S20 toto úterý, Xiaomi dnes představí telefony série Mi 10 a Huawei P40 nejspíš dorazí v březnu. Epidemie Covidu-19 ale může postihnout dostupnost budoucích produktů, viz Koronavirus ochromí i IT průmysl, už má první „oběti“.

Zdroj: GSMA

Mobilní svátek neproběhne. Pořadatelé zrušili MWC 2020 kvůli koronaviru
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 5 hlasů