Nej.cz kupuje Netbox. Jeho optická síť dosáhne k půl milionu domácností

3
Síť
Síť
-
Zdroj: Depositphotos

Miliardář a majitel operátora Nej.cz Karel Pražák kupuje brněnský Netbox, respektive firmu Smart Comp. Nej.cz (a celá skupina Kaprain) posiloval v průběhu celého roku. Koupil například operátora itself, Selfnet nebo Telly CE. Nyní spolkne dalšího konkurenta.

Smart Comp poskytuje optický internet Netbox zejména v Brně, ale internetovou televizi Kuki po celém Česku. I podle předchozích akvizic zajímají Nej.cz zřejmě více optické sítě, kde již nyní patří mezi největší hráče. Firma před lety začínala jako operátor kabelové televize a nyní patří mezi největší poskytovatele internetu v Česku. Větší jsou snad jen Vodafone (exUPC) či O2.

Akvizici Telly CE si přitom nepleťte s Telly (bývalé Digi TV), které zůstává pod křídly Lama Energy Group. Silného hráče na poli internetové televize ale získá v podobě Kuki. Smart Comp totiž na jaře také posiloval a odkoupil polovinu internetové televize Kuki, kterou předtím spoluvlastnil s dalším poskytovatelem internetu, pražským Planet A (které ještě předtím koupil T-Mobile). Trh poskytovatelů internetu a přidružených služeb se stále více konsoliduje.

Nej.cz
Nej.cz

Optické sítě zažívají rozmach a velká část operátorů se musí spoléhat na síť CETINu. Kdo má v zemi vlastní optické „dráty“, mohl by mít také konkurenční výhodu. Spolu s Netboxem má síť Nej.cz dosáhnout k půl milionu domácností.

zdroj: Nej.cz via E15

Nej.cz kupuje Netbox. Jeho optická síť dosáhne k půl milionu domácností
Ohodnoťte tento článek!
2.4 (47.69%) 26 hlasů

3 KOMENTÁŘE

 1. Njn, sice je asi logicky, ze trh ovladnou velky operatori, jenze nasi odesli pre lety od UPC k levnemu Centriu a ted, kdyz je koupila Nej.cz, tak jsou na stejnych cenach jako kdyby byli u Vodafonu. :-/
  Zaroven se obavam, ze se slabnouci konkurenci, nebot ti velci si proste rozdeli trh, porostou ceny pro koncove zakazniky. Uz neni jak treba tomu exUPCecku vyhrozovat, ze prejdete k nekomu levnejsimu. :-/

  • Ale jo, stále je kam jít, jen to už třeba nebude optika/kabelovka. I když v okolí našeho města, vysloveně po vesnicích tahá nějaká malá firmička FTTH optiku taky. Takže ono to jde, když se chce.

   • Myslim, ze ne. Tam, kde mas kabely nekolika poskytovatelu, uz nikdo dalsi kabely tahat nebude. Prvne jim to mesto nemusi povolit, druha vec je, ze do toho nikdo nema zajem jit, protoze vi, ze se mu to nezaplati, neziska tolik zakazniku.
    A mimochodem, co jezdim na chalupu, tak 10 tisicove mestecko a v podstate, kdyz nebudeme pocitat ADSL, tak se spoleha na wifi. Takze zatimco v aglomeracich uz novy poskytovatele nemaji sanci, na venkove taky nekde neni temer nic.