Nejlepší herní konzole a přehrávače na Vánoce 2019

Co vybrat pro přehrávání filmů a seriálů? Čím spojit mobil a televizor? A na čem naopak hrát? Poradíme také, jak nejlevněji přijímat DVB-T2.

0

Cenové boxíky v článku vedou na srovnávač Heuréka.cz. Z jeho provizního systému může naše vydavatelství Mladá Fronta získat určité malé procento. Výběr produktů je však čistě redakční práce nezávislá na placených odkazech.

 

Google Chromecast 2

Google Chromecast 2

Streamovadlo Googlu samo o sobě nic nepřehraje, je pouze prostředníkem mezi vaším televizorem a mobilem, tabletem či počítačem. Chromecast 2 udělá z hloupé televize chytrou. Můžete do ní pustit některé hry, ale nejvíce mu sedí videoaplikace. Na mobilu si například pustíte klip na YouTubu a jedním tlačítkem jej pošlete do televizoru. Mobil pak slouží jako dálkový ovladač. Nebo jej pak můžete používat k jiným činnostem, video poběží nepřerušeně dál. Zvážit můžete i o dvě stovky dražší Chromecast 3, který umí streamovat Full HD video s 60 snímky za sekundu (místo 30). Na trhu je i Chromecast Ultra s podporou 4K a HDR, stojí však dvojnásobek.

Cena: od 900 Kč

AB CryptoBox 720T Mini

AB CryptoBox 702T Mini

AB CryptoBox 702T Mini nás v testu mile překvapil. Na papíru je to jen další levný set-top box pro DVB-T2, jenže některé detaily z něj dělají téměř výjimečný přístroj. Parádní ovladač, přehledné rozhraní, rychlé reakce, podpora HDMI-CEC zdaleka nejsou samozřejmostí, ale tady výrobce ukázal, že toho lze dosáhnout i za pár korun. Hodit se bude i export/import nastavení a seznamu stanic. Pokud budete kupovat více STB, vše provedete na jedné krabičce, zatímco do těch dalších jen vložíte flashku. Pro nenáročné uživatele ideální.

Cena: od 700 Kč

Nvidia Shield TV 2019

Nvidia Shield TV 2019

I po třech letech od uvedení je Shield TV nejvýkonnější a nejlepším zařízením se systémem Android TV. Díky přístupu do Play Storu můžete nainstalovat populární aplikace jako Kodi, Plex nebo VLC pro přehrávání z USB nebo sítě. Nechybí ani YouTube, Netflix nebo Amazon Prime. Shield TV podporuje 4K i HDR. Nvidia pomohla na Shield portovat parádní PC hry, nechybí ani streamování online nebo z domácí sítě. Letošní revize Shieldu má vyšší výkon, mnohem lepší dálkový ovladač a více multimediálních funkcí, ale už v balení nemá gamepad (lze koupit zvlášť). Za zvážení stojí i vyšší Shield TV Pro, který má lepší výbavu, ale je také o 1500 Kč dražší.

Cena: od 4200 Kč

Apple TV 4K

Apple TV 4K

Co znamená Shield TV pro svět Googlu, to je Apple TV 4K pro svět Applu. Přehrávač podporuje ultravysoké rozlišení i 4K, umí zrcadlit obraz z iPhonu, iPadu i Macu a kromě přístupu do katalogu iTunes se chlubí hlavně širokou základnou aplikací třetích stran. Mezi nimi najdete jednak univerzální síťové přehrávače, ale také YouTube, Netflix, Amazon Prime a další. Apple TV podporuje i některé hry, gamepad však v balení nenajdete. Spolu s přehrávačem dostanete také roční předplatné nové videotéky Apple TV+.

Cena: od 4700 Kč

Nintendo Switch 2019

Nintendo Switch

Napůl tablet, napůl stolní mašina. Hybridní herní konzole od Nintenda se výkonem ani funkcemi nemůže rovnat sokům od Sony nebo Microsoftu. Má ale tu výhodu, že na ní můžete hrát u velké obrazovky, v posteli, při cestě vlakem, prostě všude. A na rozdíl od mobilu nebo tabletu se díky JoyConům skvěle ovládá. Pro Switch jsou k dispozici stovky her, ty nintenďácké navíc nikde jinde nenajdete. Letošní revize slibuje delší výdrž na jedno nabití, k dispozici je i kapesní Switch Lite, ale ten již nejde připojit k televizoru.

Cena: od 8000 Kč

PS4 Pro

Sony PlayStation 4 Pro

PlayStation 4 je na trhu přes pět let, takže buď už ho máte, nebo jej opravdu nechcete. Momentálně lze v akcích se sehnat i hluboko pod 10 000 Kč, případně s drobnými příplatky, za něž dostanete i přibalené hry. PS4 Pro má vyšší výkon než původní konzole nebo Slim, což se hodí, i když nemáte 4K televizi, obraz bude i tak vypadat lépe. Hlavním důvodem pro koupi je výborná skladba her, které se za oněch pět let nastřádaly a které nenajdete nikde jinde.

Cena: od 9000 Kč

Xbox One X

Microsoft Xbox One X (zdroj: Evan Amos / Wikipedia)

Xbox One X na rozdíl od PS4 Pro oceníte hlavně v případě, že nemáte herní PC. Většina her pro Xbox je totiž dostupná i pro Windows. Přesto však za cenu slušnější grafické karty dostanete nejvýkonnější konzoli, takže multiplatformní hry na ní vypadají lépe než u konkurence. Tahákem je přehrávač Ultra HD Blu-ray a především služba Xbox Game Pass. Za 259 Kč měsíčně můžete hrát libovolnou z katalogu 100+ her, mezi kterými najdete i nejnovější pecky.

Cena: od 9000 Kč

 

Nejlepší herní konzole a přehrávače na Vánoce 2019
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96%) 5 hlasů