Nejsme napojení na ruskou vládu, říká Kaspersky a poskytne důkaz

13
Kaspersky Total Security

Slavná ruská bezpečnostní společnost pojmenovaná dle svého zakladatele a šéfa tvrdí, že nemá co skrývat. Zakládá proto „globální transparentní iniciativu“ v rámci níž chce prokázat, že její software není napojen na místní vládu ani neobsahuje zadní vrátka. Reaguje tak na sílící tlak, který před měsícem vyvrcholil zákazem využívání produktů Kaspersky Lab u amerických federálních úřadů. Viz Spojené státy úřadům zakázaly používat ruský software.

Že nejde jen o prázdná slova, chce Kaspersky dokázat během příštího roku. Od prvního čtvrtletí 2018 poskytne nezávislým expertům zdrojové kódy k prověření softwaru a vyhledání možných bezpečnostních rizik. K nezávislým auditům bude podávat též veškeré softwarové aktualizace.

Otevřeností chce uklidnit investory i zákazníky. Nástroje Kaspersky Lab chrání přes 400 milionů uživatelů a 270 000 firem. Společnost navíc zvyšuje odměny za nalezení chyb v jejím softwaru. Vyplácet bude až 100 000 dolarů, dvojnásobek oproti minulosti.

Ohodnoťte tento článek!

13 KOMENTÁŘE

    • Poskytnout historii úplných zdrojovýché kódy a počítat s očištěním díky jejich analýze mi přijde značně nereálné. I pokud přijmeme myšlenku úspěšné úplné analýzy, musel by existovat nezávislý archiv všech dosavadních buildů/aktualizací, aby je bylo možné rebuildem poskytnutných zdrojových kódů ověřit, že dříve distribuované programy/data se shodují s těmi auditovanými. A stejně to nepostihuje situaci kdy byl v minulosti případně k zájmovému subjektu distribuován individuálně “ten správný” balík.