Největší šílenost z loňského CESu míří do prodeje. Kulatý smartphone uspěl na Kickstarteru

6
The Cyrcle Phone
The Cyrcle Phone
-
Zdroj: Dtoor

Cyrcle Phone je projektem startupu, jehož tvůrcům se obdélníkové telefony zdají moc obyčejné. A jelikož ideální tvar je koule, navrhli kulatý (přesněji oválný) smartphone s Androidem. Teď na jeho produkci vybrali dostatek peněz na Kickstarteru. Chcete také jeden?

Cyrcle Phone oz svého prvního představení ve formě prototypu doznal změn, a tak je reálná produkční verze uváděna jako Cyrcle Phone 2.0. Už z videa je vidět, že je hodně velký. Tvůrci ale říkají, že je pohodlný v ruce i kapse. Smartphone má rozměry 130 × 103 mm při tloušťce 2,2 cm a váží 147 gramů.

Více: Cyrcle Phone je kulatý smartphone. Jak vypadá nejbizarnější telefon z CESu?

Aplikace ale nejsou stvořené pro displeje bez rohů. Na to má Cyrle Phone připravenou funkci „Freeform Mode“, kdy aplikaci zmenší na velikost okna. Kulatý IPS displej disponuje rozlišení 800 × 800 px a celý telefon pohání nespecifikovaná verze Snapdragonu spolu se 3 GB RAM.

The Cyrcle Phone 2 0
The Cyrcle Phone 2 0

Zajímavostí jsou dva sluchátkové jacky, abyste mohli poslouchat hudbu ve dvou lidech. Ale také dva porty USB (jeden micro, druhý typ C). Akumulátor má kapacitu 2000 mAh a výdrž tvůrci neuvádí. Cena za tuhle šílenost je stanovená na 999 dolarů, teď přes Kickstarter pak jen 699 dolarů.

zdroj: Cyrcle Phone TZ, Kickstarter

Největší šílenost z loňského CESu míří do prodeje. Kulatý smartphone uspěl na Kickstarteru
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85%) 4 hlasů

6 KOMENTÁŘE

  1. Tak to je asi největší zhovadilost od doby Nokiové rtěnky (která alespoň vypadala skvěle). Aneb proč nemít kulatý displej a v něm 99% aplikací v neforemném okně ve tvaru obdélníku! Skvělý nápad! Celkově to vypadá jako závěrečná práce středoškoláka. Ale důležité je, že i ten telefon má CEO. Přispívající musí být sběratelé kuriozit, nikdo jiný si to na běžné používání pořídit nemůže.

    • Jako pamětník Nokiáckých výstřelků, jakož i podobného povyražení Siemensu jménem Xelibri si dovolím tvrdit, že to už tady bylo a neuspělo to. I když, dnešní zvrácená doba je více nakloněná koninám.

      • Zvrácená doba? Troufám si odhadovat, že „koniny“ tady byly vždycky, ale ty neúspěšné skončily zpravidla na smetišti historie, takže o nich jednoduše ani nevíme. 🙂
        A stejně tak v minulosti každá starší generace považovala tu mladší za dekadentní 🙂