Nestíhá? Příští velká aktualizace Windows 10 vyjde až v říjnu místo září

16
Windows 10 Fall Creators Update
Windows 10 Fall Creators Update

Microsoft na jaře oznámil, že velké updaty Desítek budou vycházet každých šest měsíců, vždy v březnu a září. A hned první termín v plánovém cyklu nestihne. Šéf vývoje Windows Terry Myerson na berlínské Ifě řekl, že Fall Creators Update vyjde až 17. října. Insideři tak budou mít trochu více času na testování a vývojáři na opravy chyb.

Co FCU přinese? Několik změn v uživatelském rozhraní díky implementaci nového grafického jazyka Fluent (mrkněte na screenshoty). Funkce Timeline umožní cestovat v čase a v přehledné podobě si zobrazit historii souborů a aplikací. Oprava: Timeline se do Desítek dostane až na jaře 2018. Na hlavní panel bude možné připnout kontakty pro rychlejší přístup ke komunikaci.

OneDrive vrátí placeholdery (zástupce). Na počítači uvidíte všechny soubory, i když budou některé uložené jen v cloudu. Novinkou bude synchronizovaná schránka napříč zařízeními. Bezpečnost zlepší řízený přístup aplikací ke složkám. Aplikace Story Remix slibuje jednoduchý střih videa, jde tedy o pomyslného nástupce oblíbeného Movie Makeru. A další drobnosti…

TIP: 10 novinek, které na podzim přinese Windows 10 Fall Creators Update

Ohodnoťte tento článek!

16 KOMENTÁŘE

 1. Microsoft nikdy nepovedal ze aktualizacie VYJDU pre zakaznikov v marci a v septembri. Target taky je, to ale znamena maximalne to ze vtedy by malo byt hotove finalne zostavenie. Ako vsak vieme to sa vzdy este testuje par tyzdnov.
  Anniversary update 1607 (jul 2016) vysiel v auguste, Creators Update 1703 (marec 2017) vysiel v aprili, Fall Creators Update (1709) vyjde v oktobri… Vytvarate teorie na vymyslenom zaklade. Oktober je uplne podla planu. Ak je sklz tak maximalne jeden tyzden.

 2. „Nestíhá?“ Microsoft ne, spíš ty nestíháš a nejspíš píšeš sračky („A hned první termín v plánovém cyklu nestihne. „), Lukáši Václavíku. Microsoft má vytvářet velké updaty jednou za 6 měsíců v měsících březen a září. A do toho cyklu zapadá už i ten březnovej RS2 (1703), který byl vytvořen 17. března v 18:34 redmondského času. ESD a ISO instalačky použité v insideru a oficiálně (jsou totožné) byly vytvářeny 20. března a téhož dne byly uvolněny do insideru. Oficiálně měl vyjít 11. dubna, nakonec oficiálně vyšel 5. dubna.
  Všimni si označení 1703. První dvě písmena jsou rok vydání, další dvě měsíc vydání. Žádné oznámění Microsoftu jsem nečetl, ale z jeho chování a znalosti Microsoftu dedukuju, že pokud nějaký cykl zavedl a zavedl ten cyklus březen-září, tak tím březnem a zářím myslel vyznik finálního buildu. Výše jsem popsal situaci u RS2. Když si ji naroubuješ na RS3 tak:
  Zatím je uveden datum oficiálního vydání na 17. října. Pokud vemeš v potaz to, že se datum oficiálního vydání může posunout nebo vytvoření sestavení nebo vypuštění do insideru, tak intervaly odhadem podle RS2 vycházejí na vytvoření RS3 na datum mezi 22. a 29. zářím včetně a vypuštění do insideru na datum mezi 25. zářím a 4. říjnem včetně. Označení RS3 má být 1709 a vytvořen má být v září. Podle dostupného datumu oficiálního vydání má být pravděpodobně vytvořen v září? Má. Tak by mě zajímalo co ten Microsoft nestíhá a co nestihne?
  Děkuji.

  • Uklidníme se, ok? Microsoft v březnu řekl firmám, že aktualizace odteď budou předvídatelné s tím, že ta první přijde už v srpnu 2017 spolu s velkou aktualiací Offce 365 ProPlus. Firmy nezajímá, kdy vznikne finální build, ale kdy aktualizaci dostanou. Stejně tak nemá smysl uvádět příklad z minulosti, když nový cyklus má platit až od podzimu.

   A že nestíhá napovídá i fakt, že se rozešla data vydání Fall Creators Updatu a té aktualizace pro Office 365. Ta má totiž už pevné datum vydání 12. září.

   • Já jsem naprosto klidný, já jsem si myslel, že když ty můžeš používat „bombastické“ vyjádření tak že já je můžu používat i v reakci.
    A můžeš mi dát nějaký oficiální odkaz jednak na to březnové vyjádření ohledně předvídatelnosti a termínu v srpnu (podle mě se teprve tak akorát mohl hledal vhodný termín), a jednak to ohledně toho cyklu a tvé domněnky, že se to týká vydání a ne vytvoření?
    Co to sleduju já, tak vše směřovalo k tomu, že RS3 bude 1709 a žádné „nestihne“ tedy nevidím.
    Problematiku firem neznám, ale podle mě je jednak zajímá především stabilní kanály jako CBB a LTSB:
    https://technet.microsoft.com/en-us/windows/release-info.aspx
    a jednak vydání nového buildu, což se týká například antivirových firem a podobně, prostě aby produkty byly připraveny na nový build v době vydání pro běžné uživatele.
    Smysl uvádět minulý build má, protože rozestupy mezi datem vydání, vytvořením iso/esd, vypuštění do insideru a oficiální vydání budou podobně a to, že 1703/1709 je rok a měsíc vytvoření platí taky.
    Takže si klidně dál mysli a piš, že Microsoft nestíhá, já si nemyslím, že nestíhá. Já bych si to myslel až pokud by RS3 nevytvořil v září.