Nvidia chystá 20. srpna velkou akci spojenou s grafikami. Odhalení nových GeForce?

11

Tak se zdá, že po různých dohadech a lákavě znějících, ale zatím nepotvrzených únicích možná máme solidní informaci o tom, kdy se objeví nová generace grafických karet GeForce firmy Nvidia. Ty jsou už napjatě vyhlížené vzhledem k tomu, že karty generace Pascal jsou na trhu přes dva roky.

Poslední vodítko, které jsme dosud měli, byl údajný mail rozesílaný výrobcem grafických karet, dle kterého se první nové GeForce mají objevit 30. srpna (GTX 1180), přičemž GTX 1170 a GTX 1160 by pak následovaly o měsíc a dva později. Ovšem tento mail mohl být snadno zfalšován nebo podvržen, publikován byl Youtuberem a ne nějakým zkušeným a renomovaným médiem. Tudíž stále zůstávalo určité nejasno.

GeForce Gaming Celebration

Nyní se však přidává zdroj naopak dost dobrý, dokonce oficiální. Nvidia teď oznámila mediální akci nazvanou GeForce Gaming Celebration, která se bude konat v pondělí 20. srpna, den před začátkem herního veletrhu Gamescom 2018 v Kolíně. Má jít o akci pořádanou na zatím neupřesněné adrese pro omezený počet účastníků – ovšem pozor, vše má být živě přenášeno na internetu (začátek by měl být v 18:00 středoevropského času). Je značně pravděpodobné, že by během této akce mohlo dojít k odhalení nových grafik, ať už Turing, nebo Volta (nedávno se totiž překvapivě objevily stopy nových čipů GV102 a GV104). Nvidia by zde mohla provést odhalení specifikací či papírové uvedení, přičemž recenze a start prodeje by pak mohly být třeba onoho 30. srpna.

Podle pozvánky Nvidie budou na této akci předváděna dema nejnovějších her včetně exkluzivních, má dojít i na nějaké prezentace od různých velkých vývojářů, ale také „nejnovější hardware značky GeForce“. A dále pak mají být na programu také „spektakulární překvapení“. Je samozřejmě možné, že toto navnazování či „hypování“ přehání, což se často stává. Nicméně pravděpodobnost, že na této GeForce Gaming Celebration skutečně půjde o odhalení nových grafik, je už asi vzhledem k načasování akce a způsobu její prezentace dost vysoká.

Join us at our GeForce Gaming Celebration!

This event will be filled with awesome new PC games running on the latest GeForce hardware, cool stage presentations, food and drinks, and some spectacular surprises.

WhyCry z webu VideoCardz kromě toho uvádí, že dle jeho informací by právě v tomto termínu den před Gamescomem zřejmě měli novináři pod NDA dostat vzorky karet pro recenze. A to by bylo konzistentní se scénářem, že dvacátého Nvidia provede nějaké částečné odhalení. V poslední době bylo uvedení zpravidla prováděno takto na dvě doby a mezi prvním odhalením a pak uvedením karet do prodeje a vydáním recenzí bývá často rozvor zhruba těch deseti dní, během nichž hardwarové weby karty pod NDA testují a připravují články. Reálné uvedení s fyzickou dostupností by tudíž asi opravdu mohlo nastat onoho třicátého.

nvidia-geforce-gpu-cip-deska-1600Termín si tedy zapište do diáře. Co přesně na akci ale bude odhaleno, pořád není úplně jisté. Ani VideoCardz coby patrně nejlepší zdroj informací o grafikách zatím údajně nemá potvrzeno, zda se karty budou označovat GeForce řady 1100 nebo jako řada 2000. Je pravděpodobné, že první bude vydána karta svým zařazením odpovídající předchozím modelům GTX 980 a GTX 1080, ale to je spíše předpoklad. Nvidii se zatím daří prakticky všechno držet v tajnosti, takže prakticky vůbec nevíme, co od nových grafik čekat.

Vyšší ceny?

Aktuálně se na webu DigiTimes, který bere informace od tchajwanských firem, píše o tom, že by Nvidia mohla nasadit vyšší ceny než u minulých generací. To by totiž mimo jiného mohlo vytvořit prostor pro pokračující doprodávání starších GPU Pascal, kterých jsou údajně ještě značné zásoby. A zároveň to prý může být preventivní opatření pro případ, že by se obnovil zájem o těžbu kryptoměn. Horníci totiž byli během těžní horečky ochotní platit vyšší částky a obecné zvýšení cen grafik by tak už od začátku podchytilo tento potenciál pro vyšší zisky (hráči ale samozřejmě rádi nebudou). Nicméně zatím jsou informace o zdražení nepotvrzené a je třeba říct, že i novinářům obvykle výrobci ceny prozradí až poměrně pozdě, takže definitivní rozhodnutí ještě ani nemuselo být vyneseno.

Nvidia chystá 20. srpna velkou akci spojenou s grafikami. Odhalení nových GeForce?
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (91.58%) 19 hlasů

11 KOMENTÁŘE

  1. Kto ma rozum tak si pocka dalsiych par mesiacov na aftermarket verzie s rozhodne lepsim chladenim, Kto ma este viac rozumu tak si pocka rovno na 1180ti aby potom nemusel dalsie 2 roky trcat v strednej triede.