Nvidia pouští GeForce Now na televizory s Androidem. Už nepotřebujete Shield TV

3

Zařízení Shield TV brzy ztratí svoji exkluzivitu. Nvidia totiž pustí službu GeForce Now i do ostatních zařízeních s operačním systémem Android TV. Bojí se Nvidia Googlu Stadia?

GeForce Now umožňuje hraní náročných her na televizoru s tím, že o výpočetní výkon se postará cloud. Služba je založená na předplatném, ale umožňuje využít i výkon svého domácího herního počítače s nainstalovaným herním klientem Steam.

Přestože je v tomto případě Shield TV pouze klientem, jeho svižnost je velkou výhodou. Zařízení Shield TV s procesorem Tegra X1 u televizoru je zkrátka zárukou plynulého prostředí Android TV i dostatku výkonu pro běžné hry.

Oproti tomu televizory (a to i ty drahé) se stejným systémem trpí na zasekávání a levný čipset (nejčastěji nějaký MediaTek či Realtek) je znát. Nvidia ale zřejmě potřebuje GeForce Now rozšířit a Shield TV rozhodně není levná krabička. Blíží se také velký konkurent v podobě Google Stadia, jež je zatím dostupný jen na některých trzích a jeho spuštění bylo spíše rozpačité.

Tip: Vyzkoušeli jsme GeForce Now a Gamestream. Jak se hraje na Shield TV od Nvidie?

Poslední update přidává podporu ostatních zařízeních se systémem Android TV. Musí jít alespoň o verzi Android TV 5 a zařízení musí mít podporu ES 3.2 a minimálně 2 GB operační paměti. To by měly splňovat prakticky všechny dnešní televizory (a přesto se nedají označit za svižné). Nvidia však stále tvrdí, že pro nejlepší zážitek a nejnižší latenci stále doporučuje Shield TV.

Android TV na televizorech je…

„Our latest update adds beta support for Android TV devices. NVIDIA recommends SHIELD TV with the NVIDIA Games app for the best GeForce NOW experience on a TV. SHIELD TV provides the lowest latency and highest quality on TVs. Other Android TV devices have not been optimized and experiences may vary.“

Shield TV ale má i své mouchy. Jednak vcelku nepohodlné dálkové ovládání (nezkoušel jsem verzi 2019), ale také absenci podpory kodeku AV1. Během psaní novinky se podařilo GeForce Now nainstalovat na dva roky starý televizor Philips, čili zřejmě to funguje.

zdroj: Flatpanelshd

Nvidia pouští GeForce Now na televizory s Androidem. Už nepotřebujete Shield TV
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96%) 5 hlasů

3 KOMENTÁŘE