OneDrive nepodporuje jiné souborové systémy než NTFS. Jak se zdá, není to novinka

Microsoft uvedl vše na pravou míru – jiné souborové systémy podporovány ani dříve nebyly.

2
OneDrive (Logo: Microsoft; obrázek: Mynetx; upravil: Petr Urban)
OneDrive (Logo: Microsoft; obrázek: Mynetx; upravil: Petr Urban)

V posledních dnech se množí hlášení o tom, že OneDrive přestal fungovat s některými úložišti. Co se děje? OneDrive nyní dotčeným uživatelům a uživatelkám říká, že se pokouší vytvořit synchronizovanou složku na úložišti s nepodporovaným souborovým systémem. Konkrétně říká, že OneDrive lze synchronizovat pouze na jednotku naformátovanou souborovým systémem NTFS.

Microsoft ve vyjádření pro Neowin tvrdí, že ve skutečnosti OneDrive vždycky podporoval pouze NTFS. Firma však teprve nedávno zjistila, že v klientu chybí upozornění, které se zobrazí v případě, že chcete OneDrive začít synchronizovat na nepodporovaném úložišti. Takže se nic nezměnilo, jak se zdá.

OneDrive podporuje pouze souborový systém NTFS
OneDrive podporuje pouze souborový systém NTFS

Obecně by to neměl být problém, protože na osobních počítačích s Windows používáme NTFS běžně. Snad jen někteří mohou mít důvody, proč mít např. paměťovou kartu stále naformátovanou na FAT32. Synchronizovat cloudovou jednotku na takovou kartu ale bude chtít minimum lidí. ReFS pak bude v domácnostech vyloženě rarita. Nebo pro vás omezení na NTFS představuje limit v používání OneDrivu?

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. V praxi to fungovalo a nikde nebolo upozornenie, ze by to fungovat nemalo alebo ze by to nebolo podporovane. A okrem toho, myslim, ze zabudate na velmi rozsireny exFAT. FAT32 uz dnes asi fakt nikoho nezaujima.

    Ciste technicky ma sice Microsoft pravdu a mna osobne to nijako nezasiahne. Ale prekaza mi na tom, ze Microsoft uz zase prepisuje minulost. Lumie, ktore boli kompatibilne Win10 az jedneho dna zrazu nikdy neboli, OneDrive s neobmedzenou kapacitou je zrazu obmedzeny, teraz podporovane suborove systemy su zrazu nepodporovane a podobne. Viac nez tato jedna udalost mi prekaza ten trend. Z Microsoftu sa stava spolocnost, na ktorej sluby sa vobec neda spolahnut.

  2. No čistě technicky to moc nechápu. Synchronizace OneDrive je jen pouhý obyčejný program jako miliony dalších, nic nízkoúrovňového. Veškeré „povely“ ke čtení i zápisu zprostředkovává operační systém. Takže čistě technicky nerozumím tomu, proč si naopak přidělávali práci a do programu vložili podmínku ve stylu:
    if FS != „ntfs“: stop()