OneDrive navýší placenou kapacitu a přinese osobní trezor

Trezor ochrání vaše soubory, kterých si navíc do OneDrivu uležíte více, pokud si platíte základní tarif.

2

Používáte OneDrive? Máme dobré zprávy, Microsoft oznámil několik novinek. V první řadě potěší ty, kteří si předplácí základní tarif. Dnes totiž cloudové úložiště v základu poskytuje jen 5 GB prostoru, dále si můžete za dva dolary (50 Kč) na měsíc pořídit navíc 50 GB. To je stále málo s ohledem na to, že pokud chcete více místa, v rámci Office 365 získáte rovnou 1 TB. Co se změní?

Za prvé bude zvýšena kapacita, kterou si koupíte za zmíněné dva dolary. Místo padesáti získáte 100 GB prostoru navíc. To je chvályhodné a zejména ti, kteří si tarif platí, to jistě ocení. Je ale potřeba říct, že tento tarif už Microsoft v nabídce měl před několika lety. Kromě toho ještě nabízel 200 GB za čtyři dolary. V listopadu 2015 ale OneDrive značně osekal (i bezplatnou variantu).

Komentář: Podrazil Microsoft uživatele OneDrivu, nebo jen propíchl bublinu?

Pravděpodobně měl stejnou motivaci jako milion dalších firem – chtěl, abyste si raději připlatili za Office 365. Pokud si momentálně 50GB tarif platíte, na dvojnásobnou kapacitu budete převedeni automaticky. Microsoft neřekl, kdy konkrétně ke změně dojde, jen že to bude brzo.

1 TB místa vám nestačí'? OneDrive doteď neumožňoval připlatit si za další kapacitu (graf: Microsoft)

S Office 365 získáte nadále 1 TB místa navíc. Nebude-li vám to ale stačit, budete si moct přikupovat další kapacitu až do dalšího terabajtu, takže budete mít dohromady maximálně dva terabajty. Kapacita je odstupňovaná tak, že za každých 200 GB zaplatíte další dva dolary. Nabídka by měla být dostupná v nadcházejících měsících.

Popsal jsem mezeru mezi současnými předplatnými. Pokud vám nebude vyhovovat 100 GB za dva dolary, ale ani 1TB za sedm dolarů na měsíc v rámci Office 365 Personal (při platně za měsíc, nikoli za rok), budete se asi muset ohlédnout jinde. Microsoft vám žádnou prostřední možnost nenabídne.

Sejf pro data

Změny v kapacitách doprovodí osobní trezor. Půjde o prostor, který bude dostupný za dalším stupněm ochrany. Nebude tedy stačit, že jste ke službě standardně přihlášeni, do trezoru se dostanete až s dalším PINem, otiskem prstu, skenem tváře, ale také kódem odeslaným formou SMS či e-mailu apod. Data samozřejmě budou dostupná ve všech klientech, není potřeba instalovat další aplikaci.

Citlivé dokumenty můžete skrze foťák v mobilu skenovat přímo do sejfu. Platí to také pro standardní focení nebo natáčení videí. Dále platí, že trezor se po chvíli nečinnosti zase sám zamkne, interval si nastavíte. Ve Windows 10 pak OneDrive trezor synchronizuje na diskový oddíl chráněný BitLockerem. Co když takový nemáte? Edice Home ani neumožňuje úložiště šifrovat. To zatím Microsoft neobjasnil.

Redmondští sejf brzy spustí v pilotním režimu ve třech vybraných zemích, Česko mezi nimi ale není. Většina světa se dočká koncem roku. Bezplatný a 100GB tarif vás nechají uložit do trezoru jen omezený počet souborů, jen v případě Office 365 do něj uložíte tolik, kolik se do vašeho cloudového úložiště vejde.

Zdroj: Microsoft 365 Blog

OneDrive navýší placenou kapacitu a přinese osobní trezor
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů

2 KOMENTÁŘE