Vyšla Opera 60. Prostředí je světlejší, adresní řádek splývá s okolím

Facelift prohlížeč posouvá správným směrem. Opera 60 razí přístup, že chce co nejméně rušit od prohlížení webu. Aspoň papírově se jí to daří.

0

Jak jsem už upozornil, plány na řadu 59 potichu zmizely, místo ní vývojový tým pracoval rovnou na Opeře 60. Práce byly dokončeny a prohlížeč oficiálně vydán. Charakterizuje jej zejména po nějaké době opět upravený design. Jedná se o evoluci stávajících iterací, kterou poznáte primárně podle toho, že adresní řádek splývá s prostředím, není-li aktivní.

Světlý motiv je pak o něco světlejší, stále se však ohlíží na zachování kontrastu. Do adresního řádku se pak přesunula tlačítka zpřístupňující některé zapadlé funkce, zejména focení webů. A postranní panel je už světlý také ve světlém režimu zobrazení. Jedná se o příkladnou evoluci (už třetí v sérii Reborn), jen očekávání tvůrčí tým dříve šponoval zbytečně vysoko přehnanou marketingovou kampaní.

K tématu: Tmavý režim v Opeře 61 Developer reaguje na nastavení Windows 10

Opera se dále snaží zaměřit na Web 3. Je to hezký marketingový tahák, ale pojem Web 3.0 je neukotvený a jeho podpora de facto abstraktní záležitost. Někoho snad zaujme integrovaná kryptopeněženka, která se pod uvedený pojem schovat může (a nebudu proti), jen mějte na paměti, že ji musíte mít spojenou s peněženkou na smartphonu. Prohlížeč si v případě zájmu stáhněte z www.opera.com.

Vyšla Opera 60. Prostředí je světlejší, adresní řádek splývá s okolím
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 7 hlasů