Opera 67 do chaosu vnáší skupiny. Oddělíte tak různé potřeby

Ztrácíte se v počtu otevřených stránek? Míchají se vám dohromady zájmové, pracovní a jiné relace? Opera 67 umožňuje rozčlenit prohlížení do skupin.

3

Ať už je s firmou Opera Limited situace jakákoli, čerstvý prohlížeč Opera 67 přináší zajímavé novinky. Potěší ty náročnější, neboť zpřehledňuje surfovací prostor rozdělením otevřených stránek do skupin. Vytváříte je manuálně a snadno tak od sebe oddělíte např. osobní a pracovní relaci. Přepínání mezi skupinami je rychlé a odpadá tak přepínání mezi různými okny prohlížeče.

Aktuálně lze vytvořit až pět skupin (český překlad je označuje jako kontext), každé pak přiřadíte vlastní symbol. Skupiny najdete v postranním panelu. Prostřednictvím kontextové nabídky otevřete odkazy v libovolné ze skupin. V záplavě otevřených webů se stane, že vytvoříte duplicitní panel. Když myší na jeden z nich najedete, druhý se zvýrazní, byť jen lehce. Otázka tak zní, jestli si toho všimnete, pokud zvýraznění nebudete věnovat cílenou pozornost.

Zato si v Opeře 67 určitě všimnete předělaného prostředí pro přepínání otevřených stránek zkratkou Ctrl+Tab. Podle vývojového týmu je přehlednější, když jsou panely zobrazeny v jedné řadě horizontálně. Postranní panel si nově přizpůsobíte i nabídkou pod tlačítkem s vyobrazenými třemi tečkami. Pouze skrze ni lze přidávat či odebírat skupiny pro weby. Nová Opera rovněž podporuje zabezpečení DNS přes HTTPS, ale jen volitelně. Přidává i pár ovládacích prvků do režimu PiP.

„Kontexty“ spravujete stejně jako zbytek postranního panelu přes novou nabídku

Pokud vás prohlížeč zaujal, můžete si ho stáhnout z www.opera.com.

Zdroj: blog Opera Desktop

Opera 67 do chaosu vnáší skupiny. Oddělíte tak různé potřeby
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 8 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Vzhledem k tomu, ze prohlizec je dneska prostrednik mezi mnou a bankou, tak je s firmou Opera, jejiz reditel je obvinen z financni kriminality, situace spatna ne?
    Ja pouzivam duveryhodny Vivaldi, ale pro vsechny pripady jsem namisto Opery znovu instalnul i Firefox ESR, je to teda otres co s tim dokazala Mozilla vyvest, ale furt je ten spolek teplomilu duveryhodnejsi nez firma Opera, bohuzel. :-/