Tip: Doplňky z Chromu oficiálně v Opeře. Jak provést instalaci?

Opera 55 se chlubí oficiální podporou doplňků, které nejsou primárně určeny pro ni, ale pro Chrome. Jak si takový doplněk do prohlížeče přidáte?

0
Opera
Opera
-
Zdroj: Opera

V minulém týdnu se objevila první betaverze Opery 55. Čím nás potěšila? Kromě předělané podoby nastavení vhodnější i pro dotekové obrazovky a rozšířeného informačního panelu o webové stránce se do prohlížeče oficiálně dostavila podpora doplňků určených pro Chrome. Ty jste mohli instalovat v Opeře už dříve.

Vývojový tým není hloupý a ví, že není nic špatného na tom, když vezme existující a funkční řešení. Podobně to udělal v případě ochrany proti těžbě kryptoměn na webech, kde jednoduše integrovala NoCoin. V tomto případě platí, že podpora instalace doplňků pro Chrome je řešena podobně. Jedná se vlastně o volitelnou funkci, která na sebe vzala formu doplňku.

Oproti dřívějšku se pro vás prakticky změnilo jen to, že je doplněk nabízen přímo prohlížečem. Mám podezření, že doplněk umožňující instalaci rozšíření pro Chrome dříve nebyl vlastněn přímo Operou, teď už u něj ale stojí, že jej spravuje ona.

Jak v Opeře na instalaci doplňku pro Chrome?

Celé řešení funguje následujícím způsobem:

  1. Když navštívíte Internetový obchod Chrome, Opera vás vyzve k instalaci doplňku Install Chrome Extensions. Klepněte na Instalovat rozšíření. Doplněk případně hledejte na webu opera.com.
  2. Po instalaci by se již v Internetovém obchodě Chrome v detailech doplňků mělo objevovat tlačítko Přidat do Chromu. Klepněte na něj, abyste nainstalovali doplněk, který chcete v Opeře používat.
  3. Opera vás upozorní, že kompatibilita nemusí být stoprocentní. Ačkoli vychází z Chromia, má svou vlastní osobnost.
  4. Doplňky určené pro Chrome vyžadují manuální schválení. Po zavření informačního okna vás prohlížeč přepne do správce rozšíření. V něm najděte požadovaný doplněk, klepněte na Instalovat a pak svůj úmysl ještě jednou potvrďte tlačítkem Ano, nainstalovat.
  5. Teď už je doplněk nainstalovaný, takže ho můžete jít vyzkoušet.

Stáhněte si Operu 55 beta

Tip: Doplňky z Chromu oficiálně v Opeře. Jak provést instalaci?
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (94.29%) 7 hlasů