Kompaktní zobrazení a oznámení v prohlížeči už nabízí i Outlook.com

K čerstvým novinkám v poštovní službě Outlook.com patří oznámení v prohlížeči nebo nastavení hustoty zobrazení.

0

E-mailové klienty patří k aplikacím, kde aktivní upozorňování může být velmi žádoucí. Nové technologie už webovým aplikacím umožňují, aby vysílaly oznámení, která lze přijímat, i když je daná stránka zrovna zavřená. (V závislosti na volbě a nastavení prohlížeče pak může být z uživatelského pohledu ukončený také prohlížeč.)

V pondělí jsem při návštěvě e-mailové služby Outlook.com zaznamenal novinku, kterou Microsoft nikde nereflektoval. Aspoň jsem si toho nevšiml. Tento e-mail čerstvě podporuje oznámení v prohlížeči, sám vám jejich aktivaci nabídne. Kdykoli ji zapnete rovnou z hlavní nabídky s nastavením, nemusíte ani zabrousit do detailního nastavení služby.

K tématu: Mozilla reflektuje spam v prohlížečích. Všechny weby nám chtějí něco oznamovat

Dále jsem si všiml, že Outlook.com konečně nabízí kompaktní zobrazení. Ti z vás, kterým připadalo, že plýtval místem, jistě potěší, že si teď mohou zvolit ze tří úrovní hustoty zobrazení složek a zpráv. Tato funkce se před rokem objevila v Poště pro Windows 10, hustotu lze nastavit také např. v Gmailu. Proč možností volby nedisponoval od počátku také Outlook.com, není zřejmé. Ve službě UserVoice je od října uvedené, že se na funkci pracuje. Slib se ale zjevně stal realitou.

Nejhustší a nejúspornější zobrazení
Kompaktní zobrazení a oznámení v prohlížeči už nabízí i Outlook.com
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 8 hlasů