Tip: S kompaktním zobrazením v Poště ve Windows 10 uvidíte najednou více e-mailů

Microsoft poštovního klienta ve Windows 10 vybavil více styly zobrazení. Oproti dosavadnímu stavu tak můžete prostředí více „zhustit“.

1
Pošta ve Windows 10
Pošta ve Windows 10

Microsoft z Windows 10 na četné žádosti vytvořil systém, který je hybridní, ale umožňuje vybrat si mezi styly ovládání. Na klasickém počítači nemusíte vůbec používat dotekové ovládání a systém se dotekově příliš netváří.

Jenže firma Desítky vybavila novými integrovanými aplikacemi, které toho mnoho neuměly a mnohé dodnes neumí. Někteří volají po návratu povedených nástrojů z balíku Windows (Live) Essentials. Ty byly funkčně vybalancované, takže je mohl používat každý, zároveň však z hlediska funkcionality nekonkurovaly profesionálním placeným alternativám.

Microsoftu se ani nikdy nepovedlo vytvořit plnohodnotnou náhradu za Office, která by podporovala dotekové ovládání. Firma tak nakonec do Storu raději přidala klasický Office.

Možnost přizpůsobení uživatelského prostředí

Jenže aplikace ve Windows 10 jsou až příliš jednoduché a dojmu, že jde o hračky pro děti, nepomáhá ani koncepce uživatelného prostředí. Všechny tyto aplikace jsou koncipované primárně pro dotekové obrazovky. Jsou ovladatelné myší, to není apriorní problém. Jenže na klasickém poutači nafouklé prostředí plýtvá místem. Někomu to samozřejmě nevadí, jiní o takové plýtvání nestojí.

Prvky uživatelského prostředí jsou velké, počítají totiž s dotekovými obrazovkami. Proč si nemůžeme hustotu zvolit sami?
Prvky uživatelského prostředí jsou velké, počítají totiž s dotekovými obrazovkami. Proč si nemůžeme hustotu zvolit sami?

Jen obtížně se chápe, proč Microsoft tyto aplikace časem neupravil tak, aby se adaptovaly požitému hardwaru. Případně by nám jednoduše mohly dát na výběr, abychom se sami rozhodli, co nám více vyhovuje. Koneckonců, i Google před mnoha a mnoha lety prostředí svých webových aplikací upravil, aby bylo vzdušnější. Jenže tyto aplikace nám umožnily nastavit hustotu prvků dle vlastních preferencí.

Komentář: Pošta pro Windows 10 nejen na klasickém počítači stojí za houby

„Hustější“ Pošta

Teprve letos na konferenci Build 2018 na jedné z prezentací firma mluvila o tom, že v rámci designu Fluent umožní, aby se prostředí aplikací přizpůsobovalo požadavkům uživatele či uživatelky. Dokonce si již můžete zakusit jednu první ochutnávku. Nastavením hustoty zobrazení prvků totiž byla vybavena Pošta, jak si všiml redaktor Neowinu.

Microsoft však zůstal na půli cesty. Na výběr jsou tři úrovně hustoty od výchozí (Velké), která nejvíce plýtvá místem, až po StředníKompaktní styly zobrazení. Tyto předvolby najdete v nastavení aplikace v sekci Přizpůsobení. Bohužel se však toto nastavení týká jen mezer mezi položkami v postranních panelech vlevo.

V prvním vidíme složky a účty, ve druhém pak samotné e-maily. Pakliže jste doufali, že se s tím (zcela logicky, řekl bych) změní také rozložení nástrojových lišt a vlastně celé aplikace, musím vás zklamat. Že by nás Microsoft případně nechal vybrat si a uspořádat tlačítka na nástrojových lištách, opravdu nehrozí.

Tip: S kompaktním zobrazením v Poště ve Windows 10 uvidíte najednou více e-mailů
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 5 hlasů

1 komentář

  1. Prosím, už s tím přestaňte! Každý měsíc dáváte víc a víc reklam, chápu to, potřebujete si vydělat. Ale video-reklamy, co se samy začnou přehrávat? Tohle už mi přijde opravdu přehnané. Máte tu agresivnější reklamy, než leckterá pornostránka.