Outlook.com Premium jako samostatná služba (prakticky) končí. Placené funkce jdou do Office 365

Microsoft posiluje balík služeb Office 365, který je pro cílovou skupinu stále výhodnější a lákavější.

0
Outlook.com
Outlook.com

Začátkem září uniklý dokument nechtěně prozradil, že Microsoft uvažuje o nabídnutí služby Outlook.com Premium v rámci balíčku Office 365. Placené prémiové funkce pro e-mail od redmondského giganta nakonec opravdu budou součástí předplatného Office 365, přičemž jejich nasazení zde dává smysl.

Jenže spolu s tím Microsoft stáhne z trhu samostatnou placenou službu Outlook.com Premium, ale jen pro nové předplatitele a předplatitelky. Přidání nového dokumentu na web podpory Office si všiml Paul Thurrott. Je to tedy zvláštní, ale Microsoft aktuálně neplánuje službu ukončit úplně. Ti, kdo si ji předplácí, si mohou předplatné Outlook.com Premium prodloužit.

Tip: Některé schránky Outlook.com budou na 50 GB zvetšeny zdarma

Lepší e-mail v Office 365

Kdo si ji nepředplatil, má dnes již jen jednu možnost, jak získat prémiové funkce pro e-mail, a sice pořídit si předplatné Office 365 Home či Personal. Outlook.com Premium se soukromě rozjel na jaře 2016, k expanzi služby pak došlo na jaře tohoto roku. Do Česka se ale placený e-mail nedostal. Jiný dokument stejně jako oficiální oznámení pak ještě potvrzuje, že se placené funkce Outlooku.com dostávají do balíčku Office 365.

Prémiové funkce pro svůj Outlook.com jsou již nabízeny jen v rámci předplatného Office 365
Prémiové funkce pro svůj Outlook.com jsou již nabízeny jen v rámci předplatného Office 365

Konkrétně se jedná o:

  • lepší zabezpečení proti phishingu a malwaru,
  • odstranění reklam,
  • zvýšení kapacity schránky na 50 GB (ke kapacitě se později ještě vrátím),
  • a prémiová zákaznická podpora.

Podle zmíněného dokumentu distribuce nových funkcí pro abonentky a abonenty Office 365 probíhá od začátku října a může trvat několik týdnů. Pokud je to pravda, poněkud mne překvapuje, že Microsoft nenadělal aspoň trochu hluku (dříve) – skromné oficiální oznámení proběhlo až 30. října. Jak nové funkce získat? Nemusíte dělat nic, jen vyčkejte a do několika týdnů se objeví automaticky ve vašem účtu ve službě Outlook.com, který je spojený s vaším předplatným Office 365.

Outlook.com Premium jako samostatná služba (prakticky) končí. Placené funkce jdou do Office 365
Ohodnoťte tento článek!