Nový plán Googlu. Chrome 83 dorazí o tři týdny dříve

Firma původně vydávání Chromu pozastavila. Z neočekávané situace se už ale vzpamatovala a vypracovala plán pro další vývoj Chromu.

0

Původně Google v rámci nových okolností způsobených koronavirem pozastavil vydávání nových hlavních verzí Chromu (OS). Ve čtvrtek firma publikovala zrevidovaný plán vývoje. Že se nedočkáme verze 82, stále platí.

Bude však uspíšen nástup Chromu 83. Dočkáme se ho o tři týdny dříve oproti původnímu plánu, přičemž nepřekvapivě nabídne i všechny novinky původně plánované pro verzi 82. Distribuce tohoto vydání bude zahájena 19. května nebo někdy blízko tohoto data. Ke Chromu OS se vztahuje datum 26. května.

Kanál pro stabilní vydání prohlížeče nabídne v příštím týdnu bezpečnostní opravy Chromu 80. za zhruba dva týdny, specificky 7. dubna (nebo blízko tohoto data), by mělo dojít k zahájení distribuce verze 81. Platí to i pro Chrome OS. Google se negativního dopadu na web a webové vývojáře a vývojářky zřejmě už neobává.

Co se týče testovacích kanálů Beta, Dev a Canary, aktivita v nich se obnovuje během tohoto týdne. Do kanálu Dev se přesunuje verze 83, zatímco Beta stále nabízí verzi 81. Betaverze Chromu 82 by se měla objevit 16. dubna. Plány ohledně Chromu 84 ještě nejsou pevně ukotvené. Google uvádí odhad, že by se mohl v široké distribuci objevit v polovině července, ale může se to změnit.

Přehledová tabulka nejbližších vydání Chromu

Uvedení betaverze Uvedení stabilní verze
Chrome 81 13. února 7. dubna
Chrome 82 × ×
Chrome 83 16. dubna 19. května
Chrome 84* 28. května 14. července
*Odhadovaná data se mohou změnit.

Zdroj: blog Chrome Releases | Chrome Data

Nový plán Googlu. Chrome 83 dorazí o tři týdny dříve
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (71.43%) 7 hlasů