Plnohodnotný Microsoft Office dnes přichází do Windows Storu. Pro koho je určený?

V první fázi Office ze Storu nemůže získat každý.

0
Microsoft Office (Ilustrační foto)
Microsoft Office (Ilustrační foto)

To, co Microsoft slíbil, také dodržel. Kancelářský balík Microsoft Office je ode dneška dostupný ve Windows Storu, ne ale pro každého. Připomínám, že se bavíme se o klasických desktopových programech, tedy o funkčně nejbohatší verzi Office.

Microsoft vedle ní na počítačích nabízí dále Office Mobile, který platí za jednodušší a pro dotekové obrazovky přizpůsobenou verzi Office. Tu nicméně ve Storu schoval, zřejmě aby veřejnost nepletla.

Kdo může získat Office ze Storu?

Jak bylo předesláno, dnes si Office ze Storu stáhnou jen ti, kdo vlastní zařízení Surface s Windows 10 S. Což není skoro nikdo, první taková zařízení teprve přichází do prodeje. Až pilotní fáze skončí, bude dostupná pro zařízení s ostatními edicemi Windows 10. Bude také možné Office ve Storu přímo kupovat.

Nástroje jsou dostupné skutečně pouze předplatitelům a předplatitelkám Office 365, konkrétně těmto tarifům:

  • Office 365 Personal,
  • Office 365 Home,
  • Office 365 for Education Plus,
  • Office 365 Education E5.

Dobrá zpráva zní, že po skončení pilotní fáze bude Office ze Storu dostupný také pro samostatně licencované varianty, konkrétně půjde o edice Home & Student 2016 a Office Home & Business 2016. V roce 2018 pak budou podporovány firemní tarify Office 365. Microsoft zmiňuje, že budou tyto produkty podporovány ve Windows 10 S. Je otázka, zda budou ve Storu dostupné z jiných edic Windows 10.

Jaké nástroje jsou ve Storu dostupné?

Ve Storu se nenachází všechny nástroje Office, jen ty hlavní. Jedná se o Word, Excel, PowerPoint, Outlook, AccessPublisher. Kdo si nainstaluje Office ze Storu, musí počítat s tím, že nezíská desktopovou edici OneNotu, nýbrž OneNote v podobě univerzální aplikace.

Jsou nástroje Office ze Storu nějak omezené?

Ačkoli se jedná o staré dobré desktopové aplikace, určitá omezení s distribucí skrze Store pojí. Předně se jedná o 32bitové aplikace, takže můžete narazit na technické limity. 64bitové aplikace jsou vhodné pro práci s velkými objemy dat. Podporovány nejsou staré typy doplňků (COM). Jak jsem uvedl výše, chybí také desktopová varianta OneNotu, která je funkčně bohatší oproti té moderní.

Ohodnoťte tento článek!