Plnohodnotný offline režim není jedinou novinkou Mapy.cz, přibyl i další zlepšovák

1
Mapy brýle
Ilustrační foto (zdroj: Tama66 / Pixabay)

Jen pár dnů po uvolnění nové aplikace pro betatestery mohou Mapy.cz 5.0 stahovat i běžní uživatelé. Stahovat ji můžete z Play Storu. Nově přibyla plnohodnotná offline navigace. Doposud se stahovaly jen podklady a bez připojení fungovat syntezátor hlasu. Výpočet a případný přepočet trasy však internet vyžadoval. S verzí 5.0 i toto omezení padlo.

V aplikaci je navíc možné stahovat offline mapy nejen z Česka, Slovenska a dalších evropských zemí, ale konečně z celého světa. K tomu se hodí i další novinka – možnost stáhnout jen určitý region. Hlavně u větších zemí není třeba stahovat stovky megabajtů nebo jednotky gigabajtů kvůli území, jež nepotřebujete. Mapy všech zemí by mimochodem zabraly přes 180 GB.

Aplikace navíc podle GPS sama pozná a doporučí, co stáhnout. U mě na Ostravsku nabídla Moravskoslezský kraj a polské Slezské vojvodství. Pochopitelně je ale možné stáhnout najednou i celorepublikovou mapu. Vzhledem k zaměření na (cyklo)turistiku ale rozkouskování přijde vhod.

Novinky jsou zatím dostupné jen pro Android. Seznam však připravuje i aplikaci pro iOS a dokonce i desktopovou verzi Windows 10. Zdali bude podporována i ta mobilní, není jasné. Mapy.cz jsou dostupné pro Windows Phone 8+, ale Seznam už jim moc pozornosti nevěnuje.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář