Cnews FM: Radikální proměna Facebooku (ale ne jeho obchodního modelu) [podcast]

Příslib změny, který Mark Zuckerberg přednesl v březnu, se taví v reálné kroky.

2

Nelze opomenout některá oznámení z konference F8 2019, která jsou klíčová a ukazují probíhající změny ve Facebooku. Největší sociální síť světa se výrazně promění vizuálně, ale i koncepčně. Bude dávat více prostoru komunitám, na rozšíření soukromého prostoru pro skupiny se zaměřuje i Messenger. Je rok 2019 a Mark Zuckerberg tvrdí, že v soukromí je budoucnost. Opravdu si nevymýšlíme.

Tento pořad si můžete stáhnout také ve formátu MP3 (40 MB).

Minulý díl Cnews FMToxicita diskuzí. Dá se na síti ještě debatovat?

Cnews FM: Radikální proměna Facebooku (ale ne jeho obchodního modelu) [podcast]
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 8 hlasů

2 KOMENTÁŘE

 1. Pánové, rád bych opravdu moc pochválil váš podcast. Sleduji ho už delší dobu, sice nikoli od začátku, ale nejstarší díly jsem si stáhl dodatečně, takže jsem ve výsledku slyšel všechny. Skutečně dobrá práce! Ve spoustě věcí s vámi pochopitelně nesouhlasím, ale to, že váš dialog je slušný, má hlavu a patu a snažíte se používat rozumné argumenty, nikoli ‚jedna paní povídala‘, vysoce oceňuji. Na českém webu patříte, bohužel, k výjimkám. Ještě jednou díky a hezký víkend! Váš posluchač a čtenář Aleš.

 2. Na skoukromou komunikaci místo skypu se nechá použít https://jami.net/ a https://tox.chat/ 🙂
  Tohle jsou dva programy které jsou FSF, P2P a používají šifrování, takže jím věřím 😀
  Také se pořád nechá použít XMPP 🙂
  Sociální sítě jsou problém. Možná by jste mohli udělat recenzi mastadonu.
  Mě na mastadonu a diaspoře chybí funkce. Takže obrázky a galerie sdílím přes uložiště (ukáže náhledy jde používat rovnou z prohlížeče).

  Na seznamování mi chybí lepší apky. Na něco je jakgštakš použitelné omegle. Děcka tam používají jen snap a někdy ig. Nemají facebook a telefony a čísla a SMS také nefrčí (a kvůli fejkům je to fakt blbé řešení).
  Nová úchylácká seznamka je třeba https://www.collarme.eu/ je to cz, má to šifrované soukromé zprávy ale zatím to je ve stádiu porodních bolestí 🙂