Cnews FM: May 2019 Update. Dobrá rozhodnutí, ale minimální inovace [podcast]

V tomto podcastu shrnujeme dění kolem Windows 10. Vyšel May 2019 Update, který pár novinek přináší, některé funkce ale také ruší. Stěžejní změna spočívá v přístupu k aktualizování.

3

Program pořadu:

 • (3:15) Windows Sandbox
 • (9:13) Světlý kabátek a další drobnosti
 • (14:55) Kam se podělo panelové prostředí?
 • (20:54) Microsoft ruší některé funkce
 • (28:24) Překopaný systém upgradů a aktualizací
 • (42:57) Microsoft chystá moderní operační systém?

Tip: Když si tento podcast pustíte 50% rychlostí, bude mít téměř dvě hodiny!

Tento pořad si můžete stáhnout také ve formátu MP3 (45 MB).

Minulý díl Cnews FMUSA rozpékají troubu, Huawei se začíná potit

Cnews FM: May 2019 Update. Dobrá rozhodnutí, ale minimální inovace [podcast]
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (92.5%) 8 hlasů

3 KOMENTÁŘE

 1. Sandbox mě zklamal, čekal jsem spíše něco na způsob Sandboxie (virtualizace aplikací). Škoda, že nedali alespoň základní možnost persistence (při vypnutí dotaz „uložit stav“). Také si uživatel nevyzkouší aplikaci ve svém prostředí, ale pouze v čisté instalaci Windows (BTW, jak vlastně BFU pozná, že aplikace není škodlivá nebo nedělá bordel? 🙂 ).
  Ale je zase pravda, že tohle míří na jednodušší uživatele a těm vysvětlovat nějaké pokročilejší mechanizmy a principy by mohl být problém. Takto mají (a MS také) jistotu, že po vypnutí se vše smaže. Já zůstávám u VmWare (mimochodem, ten Sandbox není s VmWare kompatibilní, protože jede nad Hyper-V, a po instalaci VmWare přestane fungovat).
  Jinak instalace 1903 klasicky zakázala účet „Administrator“ (měl jsem ho úmyslně povolený) a bohužel naopak povolila ručně zakázaní zařízení (čtečky karet), což způsobilo, že se zpřeházela písmena disků a málem mi po startu automatizovaný script smazal data, protože se z datového disku stal dočasný …
  Jinak bez větších problémů. Pouze v event logu pravidelně skákaly chyby „svchost (22392,R,98) TILEREPOSITORY S-1-5-18: Při otevírání souboru protokolu C:\WINDOWS\system32\config\systemprofile\AppData\Local\TileDataLayer\Database\EDB.log došlo k chybě -1023 (0xfffffc01)“, ale na to stačilo ručně vytvořit adresář „C:\Windows\System32\config\systemprofile\AppData\Local\TileDataLayer\Database“ a byl pokoj.