Podíl používanosti Creators Updatu poprvé překonal Anniversary Update

Nasazování je stále viditelně pomalejší, než tomu bylo v případě Anniversary Updatu.

2
Windows 10
Windows 10

Díky AdDuplexu aspoň přibližně víme, jak pokračuje distribuce nové vrze Windows 10, kterou vlastně už zanedlouho nahradí další. Data ze 26. července tvrdila, že se Creators Update nacházel na zhruba 35 % zařízení s Windows 10. Tentokrát můžeme konstatovat, že se zatím poslední vydání Desítek nachází na 50 % zařízení. (Čerstvá data jsou aktuální k 18. červenci 2017.)

V minulosti jsem již srovnával vývoj podílů dvou posledních verzí Desítek a bylo zřejmé, že Microsoft v případě Creators Updatu postupuje mnohem opatrněji. Potvrzují to opět čerstvá data od AdDuplexu, který tvrdí, že po třech měsících od vydání Anniversary Update poháněl již tři čtvrtiny všech zařízení s Windows 10. Za zhruba stejnou dobu tak byl Creators Update nasazen na o čtvrtinu zařízení méně.

Podíly jednotlivých verzí Windows 10 aktuální ke 18. červenci 2017
Podíly jednotlivých verzí Windows 10 aktuální ke 18. červenci 2017

Znovu opakuji, že vzhledem k potížím s předchozím vydáním považuji pomalejší postup za rozumnější. Jak se zdá, zatím to Microsoftu vychází. Aspoň já si nevzpomenu na jediný podobně závažný problém jako jeden z těch, které musela firma řešit v prvních týdnech distribuce Anniversary Updatu. Buď jak buď, v červenci podíl používanosti Creators Updatu poprvé překonal Anniversary Update.

Výrazně se ztenčily podíly používanosti také prvních dvou vydání Desítek. Windows 10 v1507 najdete jen na 0,9 % a Windows 10 v1511 pak na 2,6 % zařízení. Připomínám, že zbývají zhruba dva měsíce do dokončení Windows 10 Fall Creators Update. Zajímavé je, že v otázce upgradu zaostávají některá domácí zařízení. Creators Update např. získalo zatím necelých 20 % přístrojů Surface Pro 3.

Vývoj podílů jednotlivých verzí Windows 10 aktuální ke 18. červenci 2017
Vývoj podílů jednotlivých verzí Windows 10 aktuální ke 18. červenci 2017
Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. „Zajímavé je, že v otázce upgradu zaostávají některá domácí zařízení. Creators Update např. získalo zatím necelých 20 % přístrojů Surface Pro 3.“ Není to spíše otázka na edici Win10? Kdy Home nemá na výběr a update se prostě nainstaluje, pokud se tedy nic nezměnilo, nevím, sám Home nemám. Kdežto ostatní Pro edice mají tlačítko na odložení velkých updatů. Případně možnost přes group policy ovládnout update tak jako to bylo na win 7. Sám zůstávám na Anniversary a přejdu na Creators až později, stejně tak pomalu jsem přecházel z November na Anniversary, protože můžu počkat až to bude odladěné přes Home testery. A zatím mám docela radost jak to funguje, updatované z hodně starých win 7 a přesto to šlape v podstatě bez problémů. BSOD jsem neviděl ani nepamatuju a to na tak zahnojeném systému jako mám je docela obdivuhodné. S linuxem takovou radost neznám.

    • Mě na notebooku (DELL Inspiron 15 7559) pokus o instalaci CU skončil po přihlášení na prázdné šedivé obrazovce (s prokazatelně nedosinstalovaným/nedostartovaným OS). Na vrub nedokončeného upgradu asi šel „bonus“ trvale vypnutého BitLockeru. Po návratu k předchozí verzi od dalšího dne Windows vesele nabízejí CU dialog. 🙁