Poslední vydání jsme dostali před více než týdnem. Je sestavení 15063 finální?

Vypadá to, že více než týden staré sestavení je poslední, které jsme v souvislosti s Creators Updatem dostali.

4
Probíhá instalace nové verze Windows 10
Probíhá instalace nové verze Windows 10 (Ilustrační foto)

Podle dřívějších informací, byť samozřejmě ne oficiálních, měl Microsoft v minulém týdnu vydat finální sestavení Windows 10 Creators Update. Zatím poslední vydání, které dostali do rukou členové a členky programu Windows Insider, je sestavení 15063 ze 20. března. To přišlo minulé pondělí a od té doby jsme žádné další nedostali. Osobně jsem sázel, že sestavení 15063 poslední není.

Ještě v předcházejícím týdnu Microsoft vydal sestavení hned tři. Ve zmíněné zatím poslední testovací verzi je navíc uvedena řada známých chyb. Jenže minulým pondělkem dění v programu Windows Insider skončilo, a protože je to už více než týden, nezbývá než konstatovat, že to může znamenat dvě věci.

Ticho v Redmondu

Microsoft se zpozdil a žehlí poslední problémy, přičemž finální sestavení vydá v tomto týdnu. Druhý scénář je pravděpodobnější. Jediné sestavení vyprodukované v minulém týdnu je skutečně považováno za finální a v tuto chvíli Microsoft připravuje balík oprav, kterým se zbaví posledních známých chyb. Připomínám, že konkrétní den vydání Windows 10 verze 1703 firma neuvedla; v tomto ohledu neselhávají nepotvrzené informace, podle nichž bude Creators Update oficiálně vypuštěn 11. dubna.

První sestavení v novém týdnu je k dispozici
Zatím poslední sestavení v programu Windows Insider

Ve výsledku je vlastně úplně jedno, jestli dostaneme nové sestavení, nebo jen balík oprav pro stávající sestavení. Reálně to v obou případech znamená ladění chyb a nic víc. I kumulativní aktualizace opravující chyby ovšem číslo sestavení zvedají, byť ne to hlavní – opravné balíčky zdvihají číslo za tečkou.

Dona Sarkar uvedla, že ani dnes nové sestavení očekávat nemáme.

Co říká průvodce pro upgrade?

Před několika dny na síť unikl nový průvodce pro upgrade, který říká, že nejnovější verzí Desítek je sestavení 15063. Tím je v podstatě potvrzeno, že právě toto sestavení je něco, čemu bychom dříve říkali RTM. Všechno bude potvrzeno skoro určitě v tomto týdnu. Byl bych překvapený, kdyby Microsoft během následujících několika dní nevydal žádný nový Windows 10 Insider Preview.

Asistenta pro upgrade objevil na Twitteru známý člověk s přezdívkou WalkingCat. Tento nástroj vám pomůže přejít na novější verzi Windows 10 s tím, že zkontroluje kompatibilitu a upozorní vás na případné problémy, které by mohly instalací nového vydání operačního systému vzniknout. Před pár dny lidé hlásili, že stahování neproběhne, mně se ale v tuto chvíli povedlo ho zahájit. Jestli je už možné touto cestou nainstalovat Creators Update, dám případně vědět.

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE