Ode dneška lze v pražských tramvajích platit kartou i mobilem

7

Dopravní podnik Praha dnes oficiálně spouští možnost platit jednotlivé jízdenky v tramvajích bezkontaktně pomocí karet. Podporovány jsou ty fyzické i virtuální v mobilu (Google Pay, Apple Pay a další). Plán oznámil loni v listopadu, rozšiřování terminálů do všech 34 linek a 800+ vozů tak zabralo zhruba půl roku.

Terminály provozuje Bankovní informační technologie (dceřinka ČSOB), za což si nechá 1,99% provizi z jízdenek. DPP začal v tramvajích testovat platební terminály již v létě 2016, tehdy je instaloval jen na lince č. 22 vedoucí z Bílé hory na Nádraží Hostivař. Později je přidal ještě do vozů linky 18 z Nádraží Podbaba do Vozovny Pankrác. Až teď se dostaly do celé sítě.

TIP: PID Lítačka spuštěna. Praha má pro nákup jízdenek novou aplikaci i web

Platit kartou nebo mobilem lze u dveří, které jsou označeny žlutou samolepkou. Obecně půjde vždy o ty prostřední ve voze. Výjimkou jsou tramvaje Škoda 14T bez prostředního článku, tam budou terminály dva.

DPP má platební terminály i příměstských autobusech a linkách vedoucích na letiště. Do metra novinku zavádět neplánuje. Postupně ale modernizuje jízdenkové automaty, ve kterých lze rovněž platit bezkontaktně.

Ode dneška lze v pražských tramvajích platit kartou i mobilem
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlasů

7 KOMENTÁŘE

  1. > za což si nechá 1,99% provizi z jízdenek

    při průměrné ceně 32 kč za jízdenku to je víc než trojnásobek otoho co si bral Rittig, Za pár let z toho zase bude obrovská kauze a půjde sedět půlka DPP.

    • Tyhle nakupy kartou jsou hlavne pro cizince nebo obecne pro nekoho, kdo prijede do prahy na navstevu. Prazaci maji mesicni predplatne, tohle je tak maximalne pro pripad, ze jste si ho zapomel na dalsi mesic poridit a potrebujete nekam dojed..
      Z pohledu navstevnika Prahy, je to velmi pozitivni krok.

  2. Ostrava gratuluje Praze. U nás to už pár let funguje, má to veškerá MHD a v každém voze jsou tyhle terminály u každých dveří. Ale stále lepší, než Brno, které pokud vím tohle ještě nemá ani v testovacím provoze 😀