Praha modernizuje. Virtuální Lítačka bude na mobilech i platebních kartách

4
Lítačka
Lítačka

Loni představený plán na nový odbavovací systém v pražské MHD nabývá reálných obrysů. Dopravní podnik ve spolupráci s ICT Operátorem nabídnou od 1. srpna 2018 tzv. virtuální Lítačku. Cestující již s sebou nebudou muset nosit klasickou zelenou kartičku, její roli totiž plně zastoupí klasická platební karta, výhledově pak i In Karta Českých drah nebo studentská karta ISIC.

Důležité je rovněž to, že karty již budou pouhým identifikátorem cestujícího a samotné kupóny na ně nebude třeba fyzicky nahrávat. Nákup v e-shopu tak již nebude třeba schvalovat ve validátorech, ale jízdenky budou rovnou platné.

TIP: In Karta konečně v mobilu. České dráhy vylepšují aplikaci Můj vlak

Praha také chystá novou mobilní aplikaci pro nákup jednorázového jízdného. Cílem je postupně nahrazovat stávající SMS jízdenky s nákladnou režií. Provozovateli SMS brány jde 20% provize, u mobilní aplikace to budou jednotky procent. Později se v mobilní aplikaci objeví i dlouhodobé časové kupóny.

Praha modernizuje. Virtuální Lítačka bude na mobilech i platebních kartách
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 2 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  1. Tak slibovali, ze mobily s NFC nahradi litacku, takze to spis vypada, ze puvodni sliby Praha nedodrzela. Me to stve, protoze mam OpenCard s platnosti do kvetna a teda budu muset stale mit kartu Litacku. Ze bych si to pozdeji v srpnu nahral na platebni kartu nepripada v uvahu, vzdyt doufam, ze platebni kartu diky NFC v mobilu opustim. Praha tak jako obvykle prichazi s krizkem po funuse a opravdovou pokrocilou funkcnost casovych kuponu v mobilu nenabidne.