Premiér Sobotka chce levnější mobilní data. Hledá cesty, jak zatlačit na operátory

6
Bohuslav Sobotka
Bohuslav Sobotka (zdroj: Vláda)

Předseda vlády si před volbami uvědomil, že operátoři v Česku nejednají úplně fér. Před týdnem požádal ministra Mládka, aby zajistil silnější postavení spotřebitelů vůči operátorům. Teď se chce bít za levnější data.

Považuji za nepřijatelné, aby čeští zákazníci dopláceli na slevy pro firmy, a považuji za velmi zvláštní, že mobilní data jsou v České republice výrazně dražší než ve většině zemí Evropské unie,“ tvrdí Sobotka.

Argumenty jsme si detailněji rozebrali už na podzim. Není důvod, aby Češi platili za data o tolik více než v zahraničí. A že to jde i levněji, ukazují tarify nabízené ve veřejných zakázkách. Běžní občané doplácejí na laciné tarify pro firmy a úřady.

Tip: Česko není specifický trh. Mobilní služby jsou prostě jen předražené [komentář]

Sobotka se zároveň chce sejít s předsedou ČTÚ Jaromírem Novákem, aby prodiskutovali, co úřad může pro nápravu situace udělat. Novák drahá data kritizuje dlouhodobě.

V nejbližších dnech si také pozvu předsedu Českého telekomunikačního úřadu a předsedu Úřadu na ochranu hospodářské soutěže, abych si ověřil, že využívají všechny své pravomoci pro zlepšení postavení klientů mobilních operátorů. Navštívím také Český telekomunikační úřad a budu chtít, aby mi jeho vedení představilo návrhy, jak zlepšit situaci na trhu mobilních služeb včetně posílení pravomocí ČTÚ trestat poškozování spotřebitelů,“ zdůraznil premiér Sobotka.

Ohodnoťte tento článek!

6 KOMENTÁŘE

  1. Před volbami bude v létě. 😉
    Tady jde spíše o tlak na firmy se zahraničním kapitálem, aby tolik nedžusovaly českou ekonomiku, protože zisky mob. operátorů a bankovních domů jsou dosti velké.

  2. Tak to je jasné, že jde jen o předvolební snahu zviditelnit se. Na druhou stranu pokud se cokoliv v této oblasti změní, tak to bude k lepšímu, tzv. když už to horší být nemůže, tak to může jít jen k lepšímu, ne?

    Jinak ta fotka v titulku článku vyvolává jisté vzpomínky 😉
    https://goo.gl/xoNXbM