Aktivovaný Windows 10 Pro se proměnil na neaktivovaný. Microsoft hasí potíže

Aktuálně Redmondští řeší situaci s aktivačními servery, které nefungují tak, jak by měly.

25
Ilustrační foto (zdroj: Microsoft, úprava: Lukáš Václavík)

Nedaří se vám teď aktivovat Windows 10? Vina nemusí být na vašem přijímači. Microsoft se totiž potýká s globálním problémem s aktivačními servery – i dříve aktivovaná instalace Desítek může být najednou „deaktivovaná“. Týkat by se to mělo pouze edice Pro.

Při pokusu o aktivaci se vám dokonce může stát, že vám poradce s potížemi řekne, že používáte edici Home. Z informací na oficiálním fóru vyplývá, že byste taková hlášení případně měli ignorovat a vyčkat na vyřešení situace na straně Microsoftu. Náprava situace je očekávána během jednoho až dvou pracovních dní.

 

Aktivovaný Windows 10 Pro se proměnil na neaktivovaný. Microsoft hasí potíže
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.79%) 56 hlasů

25 KOMENTÁŘE

  1. Deaktivace postihla před pár dny i můj tablet s Windows 10 Home, neomezilo se to jen na verzi Pro. Nefungovaly aplikace, aktualizace, restartování, dotyková obrazovka, nefunkční byl i MS Outlook. Naštěstí mám také stolní PC s Windows 7, na kterém jsem mě dosud neznámý problém identifikoval a pak na tabletu odstranil. Hodně mě zaskočilo, že jsem musel znovu nastavit i účet v MS Outlook, aby pošta fungovala. Tohle by se u slušné firmy fakt stávat nemělo!

  2. U mě je to ještě horší. Včera ráno jsem zapnul PC, rozsvítilo se okno pro vložení hesla k účtu Microsoft, odklepl jsem heslo a vyskočila hláška o neaktivovaných Windows. Asi po pěti vteřinách se PC sám restartoval a už nenaběhl – není prý instalovaný systém ! Nabootoval jsem z jiného disku a ten původní prohlédl. Nebylo na něm nic! Prostě se chová jako čistě naformátovaný.
    Vzal jsem nové SSD, nainstaloval Win10Pro a 20 hodin se ho snažil aktivovat. Bez úspěchu. Vadný kód, licence neplatná, licence použitá někde jinde, nejdou servery Microsoft atd.
    Dnes jsem počítač zapnul a aktivace se provedla sama.
    Doufám, že už to tak zůstane …

    • to je vážně zvláštní, asi každá kopie instalačky je ve skutečnosti originál že se to takhle chová. Já nainstaloval jak se začly rozjíždět diskuse o mazání a dodnes to běží snad se dvěma restarty – jednou kvůli vypnutí pc po odchodu na víkend, jinak jen uspávám. Žádné chyby, žádné pády, asociace drží – aktualizování z W 8.1. Plánoval jsem že nechám chvíli jen experimentálně, ale zatím mě nevyprudil abych uvažoval o nahrání zálohy…