Program Insider Preview stojí. Microsoft zavádí novou aktualizační platformu

1

Microsoft minulý čtvrtek oznámil nový Windows 10 Insider Preview. Tentokrát šlo o sestavení 14977 a bylo určené pouze mobilům, na které přineslo podporu formátu EPUB v prohlížeči Edge. Což nám bylo na počítačích již nabídnuto dříve. Proč stejné sestavení nedorazilo na počítače? Microsoftu v tom zabránila chyba, jež způsobuje znefunkčnění aplikací. Což je něco, co je i na program Windows Insider moc.

Kdy se ale dočkáme dalšího sestavení, je otázka. Den poté totiž Microsoft oznámil, že veškerou distribuci nových sestavení v kanálech Fast a Slow ring pozastavuje. Proč? Byl zahájen přechod na novou architekturu, která umožní aktualizační službě, aby stahovala je změněné součásti, nikoli kompletní instalační balíky, které mohou obsahovat pro váš stroj redundantní data. Nový aktualizační systém se nazývá Unified Update Platform.

Windows 10 Insider Preview build 14955 je k dispozici

Implementace rozdílových aktualizací musí proběhnout jak straně klienta i na straně serveru. Došli jsme do bodu, kdy se provedené změny propojí. Jako první sestavení s podporou nové aktualizační platformy, které již přijímá aktualizace jen skrze UUP, testují zaměstnankyně a zaměstnanci Microsoftu. To se děje v těchto dnech. V hierarchii se bude postupovat jako obvykle. Když nějaké sestavení dosáhne určité úrovně kvality, bude vypuštěno do Fast ringu.

Po čase se pak dostane do Slow ringu. Nelze odhadnout, kdy uvidíme první takové sestavení. Pozastavení distribuce se týká jen počítačů, nikoli mobilů, jejichž distribuční platforma byla změněna během listopadu. Buď jak buď, až bude první sestavení uvolněno, nebudete už nutně stahovat 34GB balík. Což slyšíte jistě rádi, pokud máte pomalejší připojení.

Zdroj: Windows Experience Blog

Program Insider Preview stojí. Microsoft zavádí novou aktualizační platformu

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Hele, ty hloupej experte, tos vzal kde:
  „nebudete už nutně stahovat 3–4GB balík“
  „U těchto velkých verzí se zpravidla stahuje okolo 4 GB souborů (celý build)“
  Jseš hloupej expert, bo ani nevíš co windows stahuje při upgradu. Je to esd a to esd rozhodně není tak velké. To esd má v případě rs1 max:
  14393.0.160715-1616.rs1_release_clientcombined_ret_x64fre_cs-cz.esd 2 732 626 458 B
  14393.0.160715-1616.rs1_release_clientcombined_ret_x86fre_cs-cz.esd 2 097 740 698 B
  pokud se stahuje combined (jako v případě mct, z hlavy to nevím), pokud se stahuje samostatná edice (pravděpodobně) tak je to ještě měnší.
  Pokud se to týče i upgradu, tak se mi to zdá celkem zbytečné, jednou za půl roku nikoho nezabije stáhnout komplet instalačku windows. Když už tak by se to mělo týkat jednak aktualizace Office klikni a spusť (běžná uživatelská retail), kdy se aktualizuje poměrně často a při každé aktualizaci se stahuje kompletní instalačka, ten hlavní soubor má k dnešku velikost stream.x64.x-none.dat 1 826 045 868 B. A jednak běžných CU windows, kdy se stahuje s novou aktulizací i to, co obsahovali předešlé aktualizace.