ProtonVPN přichází na Android. Služba je spolehlivá, bezpečná a zdarma

2
ProtonVPN
ProtonVPN

Loni v létě přinesli výzkumníci ze švýcarského CERNu stojícího za šifrovanou e-mailovou službou ProtonMail vlastní řešení virtuální privátní sítě nazvané ProtonVPN. VPN je bezpečné, provozovatelé neukládají logy, nesledují aktivitu uživatelů ani žádná data nepředávají třetím stranám. A v omezené formě funguje i zdarma.

ProtonVPN byl k dispozici i na mobilech, vše jste ale museli konfigurovat ručně. Tvůrci však nově vydali ProtonVPN pro Android (Play Store), který jen nainstalujete a přihlásíte se k účtu. Funkce zůstávají stejné.

Bezplatní služba nabízí omezenou rychlost (objem dat limitován není) a připojení ke třem různým zahraničním serverům (Nizozemsko, Japonsko, USA). Placený tarif Basic za 4 dolary na měsíc (při roční platbě) už zpřístupňuje přes 100 serverů v desítkách zemí, možnost používat VPN na dvou zařízeních současně a také vyšší rychlost. Tarif Plus můžete mít na 5 zařízeních současně, rychlost je maximální, k dispozici jsou exkluzivní servery s ještě vyšší rychlostí, lepším zabezpečením proti kompromitování a s podporou Toru.

PS: Zatím se mi mimochodem stále nepodařilo otestovat rychlost přenosů bezplatné verze. Když jsem si hrál s aplikaci pro Windows, dostal jsem 14denní zkušební verzi placené verze s plnou rychlostí (ProtonVPN má 1Gb/s a 10Gb/s linky). Po instalaci aplikace pro Android jsem opět získal sedmidenní zkušebku. NEmá s tím zkušenosti některý z našich čtenářů?

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. Zkusenost nemam, ale VPN je tak bezpecna, jak moc verim jejimu provozovateli a je provozovatele neznam, takze bych to s udajnou bezpecnosti neprehanel. Nicmene jsou zeme, ve kterych je urcite lepsi sverit sve udaje nejake svycarske firme nez domacimu poskytovateli internetu, takze kazda takovato sluzba je dobra.

  2. Rychlost na verzi Free (alespoň dle toho co jsem zkoušel) se dost mění s tím jak jsou dané servery vytížené. Většinou pokud je to 90% vytížení tak dostávám svých 25Mb/s. Od 90% je většinou rychlost poloviční (Takže furt dostačující i na nějaké to sledování videa)