První sestavení Redstonu 2 je tady. Přidává oznámení do Průzkumníka souborů

0
Microsoft upozorňuje, že může trvat hodiny, než sestavení proroste ke všem. Osobně mi zatím také nešlo stáhnout.

Zrovna včera jsem upozorňoval, že kdyby někdo zapomněl, měl by si rozmyslet, jestli chcete pokračovat v testování Windows. Byl totiž pravý čas umožňující snadné manévrování. To dnes přestává platit, protože jakmile si stáhnete nové sestavení z větve Redstone 2, budete se ke stabilní verzi vracet hůře. (Snad jen do dne, než bude smazána automatická záloha.)

A první sestavení Redstonu 2 přišlo o něco dříve, než jsem osobně čekal. Přišlo v noci, takže je pro nás tématem dneška. Jak jsem v uvedeném článku upozorňoval, první sestavení další verze Desítek nepřinese mnoho viditelných změn, ze začátku se bude nejvíce věnovat jádru. Windows 10 Insider Preview build 14901 pak ani není dostupný na mobilech, kde Microsoft stále ještě dodělává Anniversary Update. Byl uvolněn jen na počítače a pro Fast ring.

Průzkumník nabídne oznámení
Průzkumník nabídne oznámení | Foto: Microsoft

Jednu viditelnou věc ale Microsoft stihl dodělat. Testuje oznámení v Průzkumníku souborů, viz obrázek. Chtěl by jeho prostřednictvím uživatelky a uživatele seznámit s novými funkcemi ve Windows 10, případně radit, jak se systém ovládá a nastavuje pro optimální uživatelský zážitek. Můžeme se bavit o tom, že od toho má Microsoft systém oznámení a že také tipy k používání systému zobrazuje.

Jenže tento systém nejspíš nemotivuje k tomu, aby lidé rady četli. Proto pravděpodobně Redmondští zkouší nový způsob, jak upoutat pozornost. Upřímně, není od věci se seznámit s novinkami přicházejícími zhruba dvakrát do roka ve velkém balení. Bude ale toto ten pravý způsob? Kdybyste si to nemysleli, můžete tato oznámení vypnout na kartě Zobrazení.

Známé chyby jsou uvedeny dvě, i když vzhledem k zásahům do jádra mohou nastat nepředvídané problémy vážnějšího charakteru. Microsoft uvádí, že byla odebrána podpora pro debugování jádra, zpět ji přinese další vydání kitu pro vývojáře a vývojářky. Pro běžnější jedince je závažnější to, že Adobe Acrobat Reader při spuštění padá. Budete si muset dočasně najít jinou čtečku dokumentů v PDF.

Zdroj: Windows Experience Blog

První sestavení Redstonu 2 je tady. Přidává oznámení do Průzkumníka souborů

Ohodnoťte tento článek!