Razer bude vyrábět mobily. Herní značka koupila startup založený lidmi z Googlu a HTC

0
Nextbit Robin
Nextbit Robin

Populární výrobce herních počítačů a periferií je v nákupní náladě. Na podzim pohltil zvukového giganta THX, teď koupil malou firmičku Nextbit. Založili ji bývalí zaměstnanci Googlu a HTC s cílem vytvořit smartphone, který by byl těsněji propojen s cloudem a který potěší nadšence měnící ROM. Tak vznikl Robin.

Jde o plastovou skořápku s rozměry 149 × 72 × 7 mm, která obsahuje 5,2″ Full HD IPS displej, Snapdragon 808, 3 GB RAM a 32 GB úložné paměti. Čtečka karet chybí, Nextbit místo toho daruje uživatelům 100GB šifrované cloudové úložiště, do kterého se zálohuje veškerý obsah telefonu a které poskytuje dodatečný prostor pro různé multimediální soubory a dokumenty. Smazané aplikace se do cloudu rovněž archivují, takže v menu zůstanou zašedlé a lze je opětovně vrátit do původní podoby.

Nextbit Robin
Nextbit Robin

Telefon si rozumí s LTE včetně českých pásem, obsahuje Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0 i NFC. Na těle je 13Mpx zadní foťák s fázovým ostřením a 5Mpx přední. Vepředu jsou také stereo reproduktory. Čtečka otisků je podobně jako u Xperií umístěna na bočním vypínači. V těle je 2680mAh akumulátor, jenž se dobíjí přes USB-C 3.0.

Systémem je Nextbit OS. Jde o upravený Android, který dovoluje používat zmíněné cloudové funkce. Výrobce jej pravidelně aktualizuje a podporu do budoucna přislíbil i Razer. Robin má snadno odemykatelný bootloader a open source ovladače. Výrobce přímo na svém webu zmiňuje, že na telefon lze nahrát alternativní ROM a že telefon bude stále chráněný zárukou.

Razer nechtěl prozradit cenu akvizice, ale Nextbit prý zůstane autonomní jednotkou s původní značkou i managementem. Nové zázemí ale může přinést další růst. Kdo ví, pod Razerem bychom se mohli dočkat i zvláštních mobilů či tabletů pro hráče.

Ohodnoťte tento článek!