Razer má klávesnici pro Xbox One. Obsahuje výsuvnou podložku pro myš

1
Razer Turret pro Xbox One
Razer Turret pro Xbox One

Microsoft loni navázal spolupráci s Razerem a na podzim oznámil, že na Xboxu One nabídne podporu myší a klávesnic ve hrách. Listopadová aktualizace systému již tuto novinku hráčům přinesla. Počítačové periferie mohou využít ve více než desítce her, mezi nimiž nechybí Minecraft, DayZ, Fortnite, PUBG, War Thunder, Warframe nebo český Vigor.

Ač mohou hráči připojit libovolnou myš a klávesnici, Razer připravil zvláštní sadu přímo pro Xbox. Jmenuje se Turret for Xbox One a zatím se bude prodávat jen v USA za 250 dolarů. Set obsahuje klávesnici s integrovanou podložkou a také myš. Obojí je bezdrátové s USB donglem a samozřejmě podsvícené. Podporu dynamického nasvícení Razer Chroma už je zahrnuta i v některých konzolových titulech.

Klávesnice má americké rozložení a od těch pro Windows se liší jen tím, že místo pravého Altu obsahuje tlačítko s logem Xboxu pro vyvolání dashboardu. Je samozřejmě kompatibilní i s PC, kde navíc podporuje on-the-fly nastavování maker, což na konzoli chybí. Obsahuje mechanické spínače s 50g odporem, nabízí 10klávesový anti-ghosting a klávesy mají vydržet až 80 milionů stisků. Klávesnice měří 390 × 194 × 37 mm (při vysunutí podložky má na délku 600 mm) a váží bezmála dvě kila. Na jedno nabití vydrží až 11 hodin se zapnutým podsvícením a 43 hodin bez něj.

TIP: Hrát budou moci i hendikepovaní. Microsoft na to vymyslel zvláštní ovladač

Myš vychází z designu modelu Mamba. Nabízí sedm programovatelných tlačítek s mechanickými spínači a odolností až na 50 milionů kliků. Optický snímač slibuje rozlišení až 16 000 DPI, 1000HZ ultrapolling, rychlost snímání až 450 IPS a zrychlení 50G. Tvarovaná je jen pro praváky. Vydrží až 30 hodin s podsvícením či 50 hodin bez.

Razer má klávesnici pro Xbox One. Obsahuje výsuvnou podložku pro myš
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů

1 komentář

  1. „Optický snímač slibuje rozlišení až 16 000 DPI, 1000Hz ultrapolling, rychlost snímání až 450 IPS a zrychlení 50G“

    Tyto parametry mě vždy pobaví. Kolik DPI má ještě smysl? Jak rychlý pooling uživatel ještě rozezná?

    PS: Je tam drobný překlep v jednotkách, HZ -> Hz