Retro ThinkPad je hotová věc a budete jej milovat, vzkazuje Lenovo

5
Klávesnice na IBM ThinkPadu X60s (zdroj: Ashley Pomeroy / Wikipedia)

V roce 2015 Lenovo oslovilo fanoušky, jestli by měli zájem o Retro ThinkPad, notebook skutečně vycházející z legendárních počítačů od IBM. Čínský výrobce od té doby novinku skutečně připravuje a měl by ji uvést k 25. výročí prvního ThinkPadu (model 700c, přišel v říjnu 1992).

Viceprezident firmy a zároveň její šéfdesignér David Hill to potvrdil na blogu a zároveň chtěl vyvrátit některé mýty, jako že Retro ThinkPad bude stát 5000 dolarů. Nebude. Detaily ale dopředu neprozradí.

Jedinou oficiální informací je, že k oslavám 25. výročí přijde speciální ThinkPad (nemusí se jmenovat Retro). Bude určený pro nadšence a fanoušky značky a přinese funkce a vlastnosti, které si přáli. Bude mít černý pogumovaný povrch, trackpoint se třemi různými čepičkami a klávesnici, pro kterou byste chtěli zemřít.

Lenovo ale pochopitelně nemůže vyhovět všem. Pod blogpostem lidé volají po návratu kvalitní sedmiřádkové klávesnice, chtějí moderní hardware a skvělý displej, ale ne všichni se shodnou na ideálním rozměru nebo poměru stran. Někdo chce 16:9, jiný 16:10 nebo 3:2.

Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘE