Samsung a Huawei letos dominují trhu s 5G smartphony, každý má třetinu

0
5G getty images
5G
-
Zdroj: getty images

V prvním čtvrtletí tohoto roku dominoval Samsung v prodejích smartphonů s podporou sítí 5G. Celkem se těchto telefonů celosvětově prodalo 24,1 milionů kusů, z toho třetinu obstaral právě Samsung. Téměř stejný počet ale dodal také těsně druhý Huawei a oba konkurenti tak mají více než dvě třetiny trhu.

S velkým odstupem následují čínské znakčy Vivo či Oppo (obě spadají pod holding BBK Electronics), ale také Xiaomi s 10 procenty. Tito všichni mají 95 %, zbytek (namátkou Sony, LG, Asus, HTC, Motorola…) se dělí o pouhých 5 procent; pokud to vůbec 5G smartphony nějak vážně zkoušejí. Samsung dominuje v Evropě a na severoamerickém trhu, Huawei zase hlavně v domovské Číně (kde má ovšem Samsung téměř nulu).

statistiky prodeje 5G Q1
zdroj: Korea Herald

Tip: Pravda o škodlivosti 5G: komise pro ochranu před zářením po sedmi letech výzkumu řekla, že je bezpečné

V minulém roce přitom těsně vedl zase Huawei (Mate 20X 5G, Mate 30 5G, Mate 30 Pro 5G, Nova 6 5G, Mate X, Honor V30 5G), který prodal 6,9 milionů, zatímco Samsung (Galaxy S10 5G, Galaxy Note10 5G, Note 10+ 5G, Galaxy A90 5G, Galaxy Fold 5G) celkem 6,7 milionů 5G smartphonů. Huawei hodlá v letošním roce prodat až 100 milionů 5G smartphonů minimálně na domácím trhu.

zdroj: GSMarena, Korea Herald

Ohodnoťte tento článek!