Samsung Flow brzy nabídne snadné odemykání a sledování notifikací na všech počítačích s Windows 10

Vlastníte-li smartphone z rodiny Galaxy, který je vybavený čtečkou otisků prstů, můžete díky aplikaci Flow snadno odemykat počítač s Windows 10. Funkce byla dosud omezena jen na hybridní Galaxy TabPro S, brzy to však platit přestane.

0
Samsung Flow
Samsung Flow (foto: Samsung)

Slyšeli jste o Samsung Flow? Jedná se o pomocníka pro Windows 10, jenž vám umožní odemknout zařízení pomocí smartphonu z řady Galaxy, který obsahuje čtečku otisků prstů. Pokud máte počítač či tablet s Windows 10, nemusíte tak pro přihlášení používat dlouhé heslo. Kromě toho vám nástroj umožní na zařízení s Desítkami sledovat oznámení z mobilu, můžete rovnou odpovídat na zprávy nebo přenášet obsah mezi telefonem a počítačem.

Aplikace byla původně vypuštěna před zhruba dvěma roky s telefony rodiny Galaxy S6. Nepodporuje však libovolný počítač s Windows 10, nýbrž jen zařízení od Samsungu. Konkrétně Samsung Flow dnes odemyká pouze Galaxy TabPro S. To se brzy změní. Redaktor webu SamMobile si všiml, že firemní podpora na stránce s hodnocením aplikace pro Android odhalila, že se korejský výrobce chystá podporu pro všechna zařízení s Windows 10.

Konkrétně by nová verze Flow měla být uvedena v dubnu. Bude to až po uvedení Windows 10 Creators Update. Pokud vývoj Desítek sledujete, pak víte, že se v této verzi bude nacházet nová funkce pro snadné odemykání pomocí smartphonu s Bluetoothem, kterou právě patrně Samsung využije. Funkce od Microsoftu zdaleka nenabídne tolik možností jako nástroj od Samsungu, proto jeho vývoj bude mít smysl i nadále. Pakliže vlastníte některý z podporovaných telefonů Galaxy, jistě vydání Flow pro všechna zařízení s Desítkami oceníte.

Ohodnoťte tento článek!