Samsung vyrobil malý foťák pro děravé displeje

0
Samsung Galaxy A8s
Samsung Galaxy A8s

Do premiéry Galaxy S10 zbývá měsíc. Samsungu se nepodařilo uhlídat prakticky žádné informace, a tak už víme, že se v eskové řadě poprvé dočkáme výřezu v displeji, kterému se Korejci ještě před rokem smáli v reklamě. Výrobce ovšem nevyužije „ofinu“ jako mají iPhony, ale do displeje vyvrtá díru, do níž schová přední foťák. To si již vyzkoušel v modelu Galaxy A8s určeném pro čínský trh.

Na displeje označené jako Infinity-O Samsung navázal i produkcí „speciálních“ obrazových senzorů, které chce využívat nejen v předních foťácích. Nový čip se jmenuje IsoCell Slim 3T2 a využívá zlepšené technologie Plus izolující jednotlivé světlocitlivé buňky. Pixely tam mají jen 0,8 mikrometru a na maličkém 1/3,4″ senzoru tak napočítáme celkové rozlišení 20 Mpx. Díra v displeji by mohla mít průměr jen okolo pěti milimetrů.

Samsung IsoCell Slim 3T2
Samsung IsoCell Slim 3T2

IsoCell Slim 3T2 bude na přední straně telefonu využívat barevný filtr Tetracell, takže reálně se bude chovat jako 5Mpx foťák s 1,6μm pixely, které slibují ostřejší obraz a lepší citlivost na světlo. Samsung ale stejný snímač bude překrývat i klasickou Bayerovou (RGGB) maskou, aby se dalo využívat i plné rozlišení 20 Mpx. V takovém případě chce čipy používat pro zadní foťák se zoomovými objektivy. Před malý snímač může vložit i malou optiku, takže by foťák nemusel vyčnívat z těla mobilu.

Velkovýroba snímače má odstartovat v prvním čtvrtletí 2019. V Galaxy S10 se tak pravděpodobně objeví jiný model. Může mít odlišné rozlišení i velikost.

Samsung vyrobil malý foťák pro děravé displeje
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (72%) 10 hlasů